Steinmeier varoval před nenapravitelným poškozením vztahů mezi USA a Evropou

Los Angeles - Před nenapravitelným poškozením vztahů mezi Evropou a Spojenými státy dnes varoval německý prezident Frank-Walter Steinmeier, který je na návštěvě USA.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Frank-Walter Steinmeier

Steinmeier vyzval Washington, aby svět nepojímal jako boxerský ring, „v němž každý bojuje s každým", uvedla agentura Reuters. V projevu na konferenci The Struggle for Democracy v Los Angeles vyjádřil obavy, že vztahy Evropy s USA by mohly utrpět nenapravitelné škody.

„Mám menší obavy o budoucnost americké demokracie, než o budoucnost našeho transatlantického partnerství," prohlásil německý prezident, jenž byl v minulosti dvakrát šéfem německé diplomacie.

Vyjádřil se tak nedlouho poté, co se americký prezident Donald Trump rozhodl uvalit cla na dovoz oceli a hliníku z Evropské unie, a také po Trumpově kritice německé vlády, především za její migrační politiku.

„Ale škoda vzniklá dnešním šokem by mohla být hlubší, dlouhodobá - a především neodčinitelná," varoval Steinmeier. „Domnívám se, že Amerika potřebuje partnery... Ale Amerika takové partnerství může mít jen v případě, že bude vnímat Západ jako něco víc, než pouhý bod na kompasu, a svět jako něco víc, než boxerský ring, v němž každý bojuje s každým," dodal.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vinen. Bill Cosby jde za znásilnění na tři roky za mříže

25.09.2018 21:28 Aktualizováno Norristown (USA) - Jedenaosmdesátiletý americký komik Bill Cosby byl odsouzen ke třem až deseti…

USA uvalily sankce na Madurovu rodinu

25.09.2018 21:28 Aktualizováno Washington 25. září (ČTK) - Spojené státy uvalily nové finanční sankce na manželku venezuelského…

Svět čelí existenčním hrozbám. Pozor na populisty, řečnil Guterres v OSN

25.09.2018 16:04 New York - Svět se potýká se zásadní krizí důvěry a nárůstem populismu, kvůli nimž je ohrožena…

Rozruch v sídle OSN. Novozélandská premiérka přivezla tříměsíční dceru

25.09.2018 14:50 New York - Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová, která vládne své zemi s tříměsíční dcerou po…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama