Američanku srazil nákupní vozík, vysoudila na tom miliardu korun

New York - Američanka Marion Hedgesová utrpěla neobvyklý úraz. Z nadzemního parkoviště na ní dvě děti shodily nákupní vozík. Jako odškodnění za těžká zranění nyní dostane 45 milionů dolarů, tedy zhruba jednu miliardu korun.

Přidejte svůj názor

Nákupy a obchodní řetězce, ilustrační fotografie

Rozhodla o tom soudní porota, napsala agentura AP. Třiapadesátiletá Hedgesová, která je v New Yorku známá svými dobročinnými aktivitami, verdikt přivítala a označila ho za konec velmi dlouhé cesty.

Incident se stal v říjnu 2011 v nákupním centru v newyorské čtvrti Harlem, kde Hedgesová u příležitosti svátku halloween kupovala sladkosti pro děti ze sociálně slabých rodin. Když procházela pod rampou, která obchodní dům spojuje s nadzemními garážemi, dopadl na ni nákupní vozík. Ten pro zábavu z ochozu shodili dva chlapci, kterým tehdy bylo 12 a 13 let, za což jim byla nařízena léčba v ústavu pro děti s problémovým chováním.

Hedgesová uvedla, že oba chlapce neobviňuje, neboť to byl následek faktu, že neměli jiné možnosti, jak trávit volný čas. Naopak zažalovala majitele nákupního centra a také tamní bezpečnostní agenturu, protože podle ní přehlíželi stížnosti lidí, kteří hlásili, že děti mění středisko v malou válečnou zónu. Majitel i agentura se proti verdiktu odvolali.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Herec Danny DeVito se pustil tvrdě do Trumpa: Nemá ani tušení, jak řídit…

23.09.2018 03:51 San Sebastián - Americký herec Danny DeVito dostal v noci na dnešek čestnou cenu na mezinárodním…

Střet Fordové s Kavanaughem? Napadená žena chce příští týden promluvit v…

22.09.2018 21:28 Aktualizováno Washington - Christine Blaseyová Fordová, kterou údajně kandidát na soudce Nejvyššího soudu USA…

Hurikán Florence a povodně mají v USA už 43 obětí, vyhlašují se nové…

22.09.2018 20:35 Aktualizováno Washington - Nejméně 43 mrtvých si vyžádal živel Florence, který jako hurikán a později jako bouře,…

Zbrojní sankce? Čína se vzteká stále víc, velvyslanec USA musel na…

22.09.2018 20:26 Peking - Čínské ministerstvo zahraničí dnes předvolalo amerického velvyslance v Pekingu Terryho…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama