Fotka dvouleté dívky dojala svět. Na pomoc rodinám migrantů proudí miliony dolarů

Washington - V USA se objevilo hned několik sbírek na pomoc rozděleným rodinám. Asi největší pozornost si ale získala ta, kterou vyhlásil mladý pár ze Silicon Valley. Charlotte a Dave Willnerovi se rozhodli něco udělat, když uviděli fotografii plačící dvouleté honduraské holčičky.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Ilustrační foto

Stovky tisíc lidí se rozhodly přispět nevládním organizacím, které pomáhají rodinám rozdělených nekompromisní politikou Bílého domu vůči ilegálním přistěhovalcům. Největší sbírka dosáhla dnes v poledne skoro 16 milionů dolarů (357 milionů Kč)

Charlotte a Dave Willnerovi, rodiče rovněž dvouleté holčičky, původně doufali, že pomohou jedné rodině, vyberou jen 1500 dolarů (33.500 Kč) a ty předají texaské nevládní organizaci RAICES, která poskytuje právní pomoc migrantům. V jednu chvíli ale na účtu přibývalo i 4000 dolarů (89.000 Kč) za minutu.

"Co začalo jako naděje pro jednu osobu, která by se díky penězům mohla spojit se zbytkem rodiny, se změnilo v hnutí, které pomůže obrovskému množství lidí," uvedli Willnerovi ve svém prohlášení. "Bez ohledu na sympatie k nějaké politické straně, oddělování dětí od rodičů na hranicích zasáhlo mnoho z nás," dodali. Peníze do sbírky poslalo více než 400.000 lidí ze Spojených států i zbytku světa.

"Fotografie malé dívky, která pláče, zatímco její matku prohledávají, mnou naprosto otřásla," napsala na facebookovou stránku organizace RAICES Natalia Barnesová z Nového Zélandu. 

Texaská organizace finance použije nejen na sloučení rodin a na právní pomoc migrantům, ale že také zřídí fond pro více než 2300 dětí většinou ze Salvadoru a Hondurasu, které byly od května na hranicích s USA odebrány rodičům.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vymyslel si napadení? Kauza herce Smolletta otřásá Amerikou, pustil se do…

22.02.2019 14:30 Aktualizováno Americký černošský herec Jussie Smollett (36), který čelí obvinění, že proti sobě zinscenoval…

Zahraniční bojovníci IS skončí na Guantánamu? Trump přišel s třaskavým…

22.02.2019 14:00 Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa zvažuje, že by zahraniční radikály z bojů po…

Příprava na válku? Čínské námořnictvo se chystá na otevřený boj na moři s…

22.02.2019 13:48 Pokud by teď došlo ke konfliktu většího rozsahu, americké námořnictvo by to čínské podle všeho bez…

V Ekvádoru udeřilo velmi silné zemětřesení

22.02.2019 12:11 Východ Ekvádoru u hranic s Peru v řídce osídlené oblasti dnes zasáhlo velmi silné zemětřesení,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama