USA přerušily politiku nulové tolerance. Už se chystá nový plán, jak ilegály trestat

Washington - Spojené státy dočasně zastavily výkon politiky nulové tolerance vůči ilegální migraci, jejíž květnové zavedení prezidentem Donaldem Trumpem vedlo ke kontroverznímu rozdělování rodin s dětmi. Úřady nicméně už pracují na novém plánu, jak co nejrychleji trestně stíhat přistěhovalce bez dokladů.

Přidejte svůj názor

USA, ilustrační foto

Pohraniční a imigrační úředníci přerušili praxi okamžitého zadržování lidí překračujících hranici bez povolení již minulý týden v reakci na Trumpův dekret zakazující rozdělování rodin přistěhovalců.

zdroj: YouTube

Trump ale neměl v plánu přerušit stíhání migrantů nelegálně přicházejících do USA. Chtěl docílit, aby mohli být zadržováni společně s dětmi. Podle právníků je však takovýto postup dlouhodobě neudržitelný.

"Můžeme připravit plán, podle něhož všichni dospělí, kteří berou děti přes hranice, porušují naše zákony, vystavují jejich životy nebezpečí na hranicích, budou moci být stíháni bez dlouhodobějšího oddělení od svých dětí," řekl v pondělí šéf celního a pohraničního úřadu (CBA) Kevin McAleenan na tiskové konferenci v Texasu.

Ministr spravedlnosti Jeff Sessions v pondělí na konferenci v Nevadě hájil Trumpovu protiimigrační politiku. Prohlásil, že nepříjemnou situaci musí vyřešit Kongres. Sněmovna reprezentantů se chystá tento týden hlasovat o imigračním zákonu, který by nynější krizi napravil.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vinen. Bill Cosby jde za znásilnění na tři roky za mříže

25.09.2018 21:28 Aktualizováno Norristown (USA) - Jedenaosmdesátiletý americký komik Bill Cosby byl odsouzen ke třem až deseti…

USA uvalily sankce na Madurovu rodinu

25.09.2018 21:28 Aktualizováno Washington 25. září (ČTK) - Spojené státy uvalily nové finanční sankce na manželku venezuelského…

Svět čelí existenčním hrozbám. Pozor na populisty, řečnil Guterres v OSN

25.09.2018 16:04 New York - Svět se potýká se zásadní krizí důvěry a nárůstem populismu, kvůli nimž je ohrožena…

Rozruch v sídle OSN. Novozélandská premiérka přivezla tříměsíční dceru

25.09.2018 14:50 New York - Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová, která vládne své zemi s tříměsíční dcerou po…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama