Oddělování dětí od rodičů? Experti popsali, co s dětskou psychikou dělá Trumpova politika

Washington - Politika nulové tolerance iniciovaná americkým prezidentem Donaldem Trumpem předpokládá odebírání dětí rodičům-imigrantům a vztahuje se na každého dospělého jedince. Zatímco děti jsou umístěny v zařízeních pro dočasnou péči, jejich rodiče čekají na výsledky soudního procesů od ministerstva spravedlnosti. Věda říká, že děti při fyzickém oddělení od svých rodičů mohou a nejspíš budou zažívat toxický trest, což je pro dospívající organismus velmi nepříznivé.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Negativní dětské zkušenosti mají dlouhodobý vliv na zdraví jedince

„Oddělení dětí od svých matek je pro ně velmi škodlivé,“ řekl Jack Shonkoff z Institutu dětí a mládeže Harvardské univerzity. „Je to pochopitelné, že dětské tělo zažívá stres,“ doplnil.

Negativní dětské zkušenosti mohou zásadně ovlivnit psychiku člověka s následky na celý život. Lidské tělo reaguje na stres zvýšením srdeční frekvence, krevního tlaku a růstem počtu stresových hormonů v těle. Dítě, které v takové situaci nenajde žádnou podporu je vystaveno velkým rizikům.

Následky dané tělesné aktivity jsou podobné těm, které vznikly v důsledku emocionálního zneužívání nebo dokonce i násilí. Tyto faktory narušují zdravý vývoj mozku a zvyšují riziko onemocnění souvisejících se stresem (cukrovka, deprese či srdeční onemocnění).

 Americká psychiatrická asociace a akademie lékařů varuje americkou vládu, že politika nulové tolerance má důležité negativní následky. Víc než 9 000 odborníků podepsalo petici, která vyjadřuje znepokojení nad touto politikou. Společnost Associated Press nedávno navštívila jedno z takových zařízení, kde zůstávají neplnoleté osoby. Stovky děti se neházely v kovových klecích.

Politika nulové tolerance čelí kritice z celého světa. „Ivanka (dcera) na to má jasný názor, moje žena na to má jasný názor, já na to mám jasný názor. Myslím, že každý, kdo má srdce, na to má jasný názor. Nelíbí se nám, když vidíme rozdělené rodiny," uvedl Trump o politice rozdělování rodin. Americký prezident 21. června po obří vlně kritiky oznámil, že nařídil úřadům navrátit děti odebrané přistěhovalcům bez dokladů. 

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vymyslel si napadení? Kauza herce Smolletta otřásá Amerikou, pustil se do…

22.02.2019 14:30 Aktualizováno Americký černošský herec Jussie Smollett (36), který čelí obvinění, že proti sobě zinscenoval…

Zahraniční bojovníci IS skončí na Guantánamu? Trump přišel s třaskavým…

22.02.2019 14:00 Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa zvažuje, že by zahraniční radikály z bojů po…

Příprava na válku? Čínské námořnictvo se chystá na otevřený boj na moři s…

22.02.2019 13:48 Pokud by teď došlo ke konfliktu většího rozsahu, americké námořnictvo by to čínské podle všeho bez…

V Ekvádoru udeřilo velmi silné zemětřesení

22.02.2019 12:11 Východ Ekvádoru u hranic s Peru v řídce osídlené oblasti dnes zasáhlo velmi silné zemětřesení,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama