Rusko a USA se dohodly na uspořádání schůzky Putina a Trumpa

Moskva – Washington a Moskva se dohodly na uspořádání vrcholné schůzky svých prezidentů Vladimira Putina a Donalda Trumpa.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Vladimír Putin a Donald Trump

Podle agentury TASS to dnes oznámil Putinův poradce Jurij Ušakov, podle něhož podrobnosti oznámí ve čtvrtek ve svých prohlášeních Kreml a Bílý dům.

Ušakov informoval o výsledcích dnešního jednání Putina s Trumpovým poradcem pro národní bezpečnost Johnem Boltonem v Moskvě. Schůzka prý přinesla to, s čím obě strany počítaly.

Schůzka státníků by se podle Ušakova měla uskutečnit ve třetí zemi, kde přesně ale neprozradil. Setkání podle něj bude trvat několik hodin zabere. Putinův poradce mimo jiné také dodal, že v rámci příprav této události se mohou sejít i ministři zahraničí obou zemí Sergej Lavrov a Mike Pompeo.

Pokud jde o setkání Putina s Boltonem, poradce šéfa Kremlu uvedl, že hovořili o odzbrojovací problematice, o syrské a ukrajinské krizi, o situaci na Korejském poloostrově a o odstoupení USA od jaderné dohody s Íránem. O amerických sankcích vůči Rusku prý nemluvili.

Kromě schůzky samotných prezidentů "tváří v tvář" se počítá i s pracovní snídaní a se společnou tiskovou konferencí.

Putin a Trump se podle vyjádření Ušakova mohou také dohodnout na společném prohlášení, které zahrne aktivity Ruska a Spojených států při zajišťování mezinárodní bezpečnosti.

Americký prezident poletí v červenci do Evropy na summit NATO, kterého se zúčastní 11. a 12. července, a v pátek 13. července bude na návštěvě v Británii.

Rakouský list Kronen Zeitung s odvoláním na své zdroje napsal, že Trump s Putinem by se mohli sejít 15. července ve Vídni. Trump však již dnes naznačil, že summit by se mohl odehrát v Helsinkách po červencovém vrcholném zasedání Severoatlantické aliance.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump rozhodl: Ohlásil vypovězení odzbrojovací smlouvy s Ruskem

21.10.2018 06:29 Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že Spojené státy odstoupí od smlouvy s Ruskem o…

Vypukne válka mezi USA a Čínou? Americký politolog varuje před koncem…

21.10.2018 06:00 Před více než dvaceti lety prohlašoval americký politolog Francis Fukuyama, že na světě nastal…

Útěk před bídou nevyšel. Karavana migrantů se vrátila do Hondurasu

20.10.2018 21:55 Guatemalský prezident Jimmy Morales dnes oznámil, že se asi 2000 členů honduraské "karavany…

Trollka chtěla nabourat volby v USA? Obvinění rozlítilo ruského diplomata

20.10.2018 19:59 Aktualizováno Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov dnes kritizoval Spojené státy za páteční…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama