Redakci v Marylandu postřílel rozzuřený čtenář, je obviněn z pětinásobné vraždy

Annapolis (USA, Maryland) - Muž, jenž ve čtvrtek v sídle novin Capital Gazette zastřelil pět lidí, měl podle policie dlouholetý spor s redakcí, kterou kvůli jistému článku žaloval za pomluvu. Policie nemá podezření na terorismus.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

Střelba v redakci deníku The Capital Gazette

Svědci popsali, že muž po vstupu do budovy zapálil dýmovnice a pak se prostřílel do redakce skleněnými dveřmi. Vzápětí pálil na lidi v místnosti: zastřelil čtyři novináře a obchodní asistentku. Podle vyšetřovatelů zablokoval východové dveře, aby nikdo nemohl uniknout.

zdroj: YouTube

Podle jednoho z reportérů, který se schoval při střelbě pod stůl, útočník pak najednou střílet přestal. "Nevím, proč přestal. Ale bylo to jako ve válečné zóně," řekl médiím novinář Phil Davis. 

Jarrod Ramos (38), jehož policie zadržela, když se po jejím příchodu schovával pod stolem, podle vyšetřovatelů odmítá spolupracovat s úřady a chová se vzpurně. Policisté však nepochybují o záměru, s nímž do redakce přišel. "Ten člověk tam byl, aby zabil co možná nejvíc lidí," řekl šéf místní policie Timothy Altomare.

Podle médií měl Ramos dlouhodobý spor s redakcí. V roce 2012 ji a jednoho jejího tehdejšího novináře zažaloval za pomluvu. Marylandský soud v roce 2015 potvrdil verdikt soudu nižší instance, který deník v kauze osvobodil.

Capital Gazette přináší regionální zpravodajství z okolí metropole státu Maryland, kterou je město Annapolis. Vlastníkem je společnost Baltimore Sun Media Group. Deník The Capital dnes vyšel s titulní stránkou, na níž jsou fotky pěti obětí (tří mužů a dvou žen).

Soustrast rodinám obětí vyjádřil na twitteru už ve čtvrtek americký prezident Donald Trump. "Mé myšlenky a modlitby jsou s oběťmi a s jejich rodinami. Děkuji všem, kdo jsou na místě a pomáhají," napsal Trump.

Jedna z žen, které útok v redakci přežily, reagovala na Trumpův tweet podrážděně. "Modliteb si vážím. Já jsem se modlila celou dobu, co jsem se schovávala pod stolem. Ale potřebujeme více než modlitby," řekla novinářka Selene San Feliceová televizi CNN. "Jak dlouho se o této střelbě bude psát? Ani ne týden," dodala.

Vstupte do diskuze (22)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Venezuele přituhuje. Maduro dal uzavřít hranice s Kolumbií, prý hrozí …

23.02.2019 07:59 Venezuelská vláda nařídila částečně uzavřít hranice s Kolumbií, a to v místech, kudy plánuje dnes…

Trump chce za velvyslankyni při OSN Craftovou, přes twitter na ni pěje ódy

23.02.2019 07:40 Americký prezident Donald Trump navrhl na velvyslankyni USA při OSN Kelly Craftovou, která je v…

NASA dala firmě SpaceX konečný souhlas k testu nové kosmické lodě Crew…

23.02.2019 07:31 Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) dal společnosti SpaceX konečný souhlas k tomu,…

Hudebník R. Kelly obviněný ze zneužívání dívek byl vzat do vazby

23.02.2019 07:07 Americký hudebník a zpěvák R. Kelly obviněný ze sexuálního zneužívání dívek byl vzat do vazby poté,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama