V Argentině byla na doživotí odsouzena devatenáctiletá dívka, případ budí vášně v celé zemi

Buenos Aires - Na doživotí dnes odsoudil argentinský soud devatenáctiletou dívku, která loni dvěma výstřely z pistole zabila svého přítele. V místních médiích i na sociálních sítích vyvolal případ četné reakce.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vlajka Argentiny

Podle místních médií je Nahir Galarzaovou nejmladší žena, která byla v historii země odsouzena k takovému trestu. Trest pro, který zatím není pravomocný. Pokud obhajoba neuspěje u odvolacího soudu, bude moci být dívka z vězení propuštěna až po 35 letech, tedy až jí bude 54 let.

Galarzaová zastřelila Fernanda Pastorizza (20) loni v prosinci na ulici nedaleko svého bydliště dvěma výstřely z pistole, která patřila jejímu otci-policistovi. Po činu dívka odešla domů. Když si pro ni následující den policie přišla, k činu se přiznala. Tvrdila ale, že pistoli sebral Pastorizzo a že výstřely padly nešťastnou náhodou.

Soud zdůvodnil svůj verdikt mimo jiné tím, že obžaloba vyvrátila tezi o náhodných výstřelech. Prokázalo se také, že dívka měla s chlapcem vztah. Obhajoba se také snažila soud přesvědčit, že dívka byla terčem násilí ze strany zavražděného. Podle deníku Clarín to ale bylo naopak.

Kritikům se nelíbí třeba to, že dívka dostala doživotí, zatímco někteří muži za zabití žen dostali nižší tresty. „Za vraždu Meliny Romerové, Joel Fernándezové dostali 13 let, protože žili ve ´špatných rodinných poměrech´. Přitom oběti znásilnili, zdrogovali a pak zavraždili a hodili do potoka," napsala jedna z dívek na sociální síti twitter. "Mně se zdá trest doživotí pro Nahir Galarzaovou skvělý, uvidíme, jestli teď udělají totéž s machisty, kteří zabíjejí každý den jednu ženu,“ přidala se další dívka.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nauertová odmítla funkci velvyslankyně USA při OSN

17.02.2019 08:36 Bývalá mluvčí amerického ministerstva zahraničí Heather Nauertová odmítla nominaci do funkce…

Sanders chce nahradit Trumpa. Bude kandidovat na prezidenta

17.02.2019 08:31 Nezávislý senátor Bernie Sanders natočil video, v němž oznamuje kandidaturu v prezidentských…

USA v krizi? Zikkurat lží, zní z Washingtonu

17.02.2019 00:01 Je těžké vyzdvihnout jedinou událost doprovázející dosavadní prezidentství Donalda Trumpa, která je…

Kostarika vyhostila ze země venezuelské diplomaty

16.02.2019 18:53 Kostarika vyhostila ze země diplomatický personál zastupující vládu venezuelského prezidenta…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama