V Argentině byla na doživotí odsouzena devatenáctiletá dívka, případ budí vášně v celé zemi

Buenos Aires - Na doživotí dnes odsoudil argentinský soud devatenáctiletou dívku, která loni dvěma výstřely z pistole zabila svého přítele. V místních médiích i na sociálních sítích vyvolal případ četné reakce.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vlajka Argentiny

Podle místních médií je Nahir Galarzaovou nejmladší žena, která byla v historii země odsouzena k takovému trestu. Trest pro, který zatím není pravomocný. Pokud obhajoba neuspěje u odvolacího soudu, bude moci být dívka z vězení propuštěna až po 35 letech, tedy až jí bude 54 let.

Galarzaová zastřelila Fernanda Pastorizza (20) loni v prosinci na ulici nedaleko svého bydliště dvěma výstřely z pistole, která patřila jejímu otci-policistovi. Po činu dívka odešla domů. Když si pro ni následující den policie přišla, k činu se přiznala. Tvrdila ale, že pistoli sebral Pastorizzo a že výstřely padly nešťastnou náhodou.

Soud zdůvodnil svůj verdikt mimo jiné tím, že obžaloba vyvrátila tezi o náhodných výstřelech. Prokázalo se také, že dívka měla s chlapcem vztah. Obhajoba se také snažila soud přesvědčit, že dívka byla terčem násilí ze strany zavražděného. Podle deníku Clarín to ale bylo naopak.

Kritikům se nelíbí třeba to, že dívka dostala doživotí, zatímco někteří muži za zabití žen dostali nižší tresty. „Za vraždu Meliny Romerové, Joel Fernándezové dostali 13 let, protože žili ve ´špatných rodinných poměrech´. Přitom oběti znásilnili, zdrogovali a pak zavraždili a hodili do potoka," napsala jedna z dívek na sociální síti twitter. "Mně se zdá trest doživotí pro Nahir Galarzaovou skvělý, uvidíme, jestli teď udělají totéž s machisty, kteří zabíjejí každý den jednu ženu,“ přidala se další dívka.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Herec Danny DeVito se pustil tvrdě do Trumpa: Nemá ani tušení, jak řídit…

23.09.2018 03:51 San Sebastián - Americký herec Danny DeVito dostal v noci na dnešek čestnou cenu na mezinárodním…

Střet Fordové s Kavanaughem? Napadená žena chce příští týden promluvit v…

22.09.2018 21:28 Aktualizováno Washington - Christine Blaseyová Fordová, kterou údajně kandidát na soudce Nejvyššího soudu USA…

Hurikán Florence a povodně mají v USA už 43 obětí, vyhlašují se nové…

22.09.2018 20:35 Aktualizováno Washington - Nejméně 43 mrtvých si vyžádal živel Florence, který jako hurikán a později jako bouře,…

Zbrojní sankce? Čína se vzteká stále víc, velvyslanec USA musel na…

22.09.2018 20:26 Peking - Čínské ministerstvo zahraničí dnes předvolalo amerického velvyslance v Pekingu Terryho…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama