Po zastřelení černocha to v Chicagu vře. Policie zveřejnila VIDEO z incidentu

Chicago - Policie v americkém městě Chicago má po zastřelení muže obavy z masivních pouličních protestů. Rychle proto zveřejnila videozáznam, který dokládá, že 37letý Harith Augustus byl ozbrojen.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Policie v New Yorku.

K incidentu došlo v sobotu, záznam byl zveřejněn mimořádně rychle už v neděli. 

Policisté na pěší hlídce chtěli muže vyslechnout, protože se jim zdálo, že je ozbrojený. Na videu jsou vidět čtyři policisté, jak se k muži blíží. Jeden z nich ukazuje na jeho pas a muž se vzdaluje. Pod jeho vlající košilí kamera zabere pistoli. Později je vidět, jak se snaží vzít něco u svého pasu. Pistoli ale z pouzdra nevytáhl a nestřílel.

zdroj: YouTube

Chicagský policista Eddie Johnson řekl, že Augustus měl povolení k držení zbraně, vyšetřovatelé ale nenašli žádnou dokumentaci, že má oprávnění držet skrytou zbraň.

Krátce po sobotní střelbě se na ve městě shromáždil nespokojený dav a pustil se do potyček s policisty, kteří oblast uzavřeli. Demonstranti házeli láhve a kameny a jeden z nich vyskočil na střechu policejního auta. Příslušníci bezpečnostních sil reagovali obušky, aby dav zastavili.

V roce 2015 vypukly v Chicagu protesty poté, co bylo zveřejněno video, na němž je vidět, jak bělošský policista Jason Van Dyke v roce 2014 šestnáctkrát vystřelil na 17letého černošského mladíka Laquana McDonalda. Van Dyke byl obviněn z vraždy. McDonaldova smrt vedla k propuštění policejního šéfa města a k sérii reforem, jejichž cílem bylo předcházet propříště podobným policejním zákrokům.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teroristický útok v Bogotě si vyžádal minimálně deset mrtvých

17.01.2019 20:54 Aktualizováno Nejméně devět lidí přišlo dnes v Bogotě o život a několik desítek dalších utrpělo zranění při…

Agresivnější kosmická obrana USA? Pentagon představil novou strategii

17.01.2019 18:40 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes při návštěvě Pentagonu zveřejnil modernizovanou strategii…

Spojené státy v masovém měřítku odebíraly děti migrantům, ukázal audit

17.01.2019 18:11 Spojené státy odebraly na hranicích s Mexikem příchozím migrantům až o několik tisíc dětí více, než…

Severokorejský vyjednavač míří do USA. Bude druhý summit Trump-Kim?

17.01.2019 17:02 Aktualizováno Vysoce postavený severokorejský vyjednavač míří do Spojených států jednat o případném druhém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama