Při Trumpově setkání s novináři vypadlo světlo. Asi tajné služby, žertoval prezident

Washington - Bílý dům musel řešit problémy. Ty se týkaly nejen kontroverzních výroků prezidenta Donalda Trumpa na summitu v Helsinkách, ale i techniky přímo v sídle prezidenta.

Přidejte svůj názor

Bílý dům (The White House), Wahsington D.C., USA

Za varování shůry mohli někteří přítomní považovat nepříjemnost v Bílém domě při úterní tiskovce, na níž Trump vysvětloval své výroky v Helsinkách po summitu s ruským vůdcem Vladimirem Putinem. Když prezident pronášel slova o své důvěře v americké zpravodajské služby, o níž mnozí pochybují, vypadlo světlo.

Trump o výpadku ihned zažertoval. "Jej, vypnuli světlo. To je nejspíš dílo zpravodajských služeb," řekl, když se sál ponořil do tmy. Když se zakrátko v místnosti znovu rozsvítilo, zajímal se Trump, zda jsou všichni v pořádku. "Bylo to divné, ale budiž," komentoval Trump neobvyklou příhodu.

Trump objasňoval svůj výrok, jímž se na tiskové konferenci s Putinem fakticky postavil za argumenty, jimiž Moskva popírá své pokusy ovlivnit prezidentské volby v USA. Prý šlo o pouhé přeřeknutí. Věří prý naopak argumentům zpravodajských služeb, že právě Rusko chtělo volby ovlivnit. Za svoje slova čelil Trump kritice nejen tajných služeb a demokratů, ale i jeho vlastní strany. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Americký dárek pro Putina? Profesor nešetří kritikou

18.01.2019 00:01 Americký prezident Donald Trump se brání obvinění, že během své předvolební kampaně i po ní…

Teroristický útok v Bogotě si vyžádal minimálně deset mrtvých

17.01.2019 20:54 Aktualizováno Nejméně devět lidí přišlo dnes v Bogotě o život a několik desítek dalších utrpělo zranění při…

Agresivnější kosmická obrana USA? Pentagon představil novou strategii

17.01.2019 18:40 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes při návštěvě Pentagonu zveřejnil modernizovanou strategii…

Spojené státy v masovém měřítku odebíraly děti migrantům, ukázal audit

17.01.2019 18:11 Spojené státy odebraly na hranicích s Mexikem příchozím migrantům až o několik tisíc dětí více, než…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama