Radek Vondráček zakončil návštěvu Washingtonu, další schůzky ho čekají v New Yorku

Washington/Praha – Šéf české Poslanecké sněmovny Radek Vondráček, který je na návštěvě Spojených států, završil svá jednání ve Washingtonu a nyní míří do New Yorku. Vondráčkův pobyt v USA potrvá do 25. července. Po New Yorku Vondráčka čeká například cesta do Chicaga, které je známé početnou českou komunitou, a také do státu Wisconsin.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Radek Vondráček (ANO)
doporučujeme

Vondráček se v hlavním americkém městě setkal s řadou zákonodárců včetně republikánského předsedy Sněmovny reprezentantů Paulem Ryanem , šéfkou sněmovních demokratů Nancy Pelosiovou či kongresmany sdruženými do skupiny přátel České republiky.

Za vrcholnou schůzku je možné považovat jednání s Ryanem, který v březnu Česko navštívil. Vondráček s ním v úterý jednal o celním sporu mezi USA a Evropskou unií, který by mohl poškodit i české hospodářství.

„Naše otevřená ekonomika je závislá do značné míry na exportu, ale i USA jsou s našimi a evropskými firmami natolik provázané, že by jim nové celní bariéry uškodily," řekl o jednání Vondráček. „Důsledky zavedení cel v automobilovém průmyslu by zejména v České republice vedly k tomu, že by se snížil růst HDP a tím manévrovací prostor vlády ČR odstartovat modernizaci našich ozbrojených sil," dodal.

O středoevropské spolupráci pak hovořil český politik i s Pelosiovou. Ocenil také zásluhu kongresmanů ze skupiny přátel ČR, kteří podle něj mají velkou zásluhu na tom, že česko-americké vztahy na parlamentní úrovni jsou v dobré kondici.

Návštěvu Washingtonu Vondráček zakončil jednáním na ministerstvu zahraničí se Stephenem Mullem, který má na starosti vztahy mezi USA a Evropou. I s ním jednal o otázce cel.

V New Yorku Vondráčka čeká setkání s generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem a předsedou Valného shromáždění OSN Miroslavem Lajčákem. V OSN, kde Česko nyní době předsedá Hospodářskému a sociálnímu výboru (ECOSOC), přednese projev.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Donald Trump oznámil kandidaturu na prezidenta. Další čtyři roky! křičeli…

19.06.2019 03:47 Šéf Bílého domu Donald Trump dnes na shromáždění svých přívrženců v Orlandu na Floridě ohlásil, že…

Trump musí hledat dál. Shanahan nechce pokračovat jako ministr obrany

18.06.2019 21:05 Aktualizováno Úřadující americký ministr obrany Patrick Shanahan nechce tento rezort trvale převzít, nebude tedy…

Mexický prezident López si přeje referendum o svém setrvání. Za dva roky

18.06.2019 18:58 Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador, který je v úřadu od loňského prosince, oznámil…

USA investují závratnou částku do ukrajinské armády

18.06.2019 18:31 Spojené státy poskytnou Ukrajině vojenskou pomoc ve výši 250 milionů dolarů (5,7 miliardy korun),…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama