Komik ve své show kosí politiky. Jeden už rezignoval, ukázání zadku byl jen začátek

Washington - Britský komik a herec Sacha Baron Cohen se v novém seriálu Who Is America? (Kdo je Amerika?) pustil do politiků, které láká do falešných rozhovorů. Show už stála post poslance zákonodárného sboru státu Georgie Jasona Spencera.

Přidejte svůj názor

USA

Cohen, známý jako představitel kazašského novináře Borata či homosexuálního módního reportéra Brüna, se v pořadu se Spencerem vydával za izraelského plukovníka Errana Morada, který sám sebe označuje za terminátora na teroristy.

Morad učí Spencera neotřelou taktiku, jak s radikály zatočit. Spencera mimo jiné přiměl odhalit zadek a se staženými kalhotami přinutit teroristu vzdát se. Vysvětlil to tím, že teroristé se bojí homosexuality, takže nikdy nesáhnou na nahé mužské pozadí.

Spencer také na Cohenovu žádost, aby k upoutání pozornosti na únos vykřikoval zakázané slovo začínající na písmeno N, opakovaně zakřičel urážlivé označení černochů. Cohen mu poté řekl, že tohle slovo je ošklivé a že měl na mysli anglické slovo noonie, které je slangovým označením pro ženský pohlavní orgán.

zdroj: YouTube

Po odvysílání dílu Spencer čelil výzvám, aby odstoupil. Nejprve to odmítal, nakonec tak ale učinil. Cohena pak v prohlášení obvinil, že zneužil jeho strachu, že by mohla být jeho rodina napadena. 

Podvedenými hosty Cohenova pořadu se stali také někdejší neúspěšná kandidátka na viceprezidentku Sarah Palinová a bývalý americký viceprezident Dick Cheney. Palinová ještě před odvysíláním dílu napsala na facebooku, že byla napálena a že si myslela, že rozhovor poskytuje zraněnému válečnému veteránovi. Cohenův humor pak označila za uhozený.

Cohen, který vystupoval jako Billy Wayne Ruddick, v odpovědi Palinové uvedl, že nikdy netvrdil, že je válečným veteránem, neboť ve skutečnosti sloužil u kurýrní služby UPS. Dodal, že i tak za vlast přece jen jednou bojoval, a to když vystřelil na Mexičana, který vstoupil na jeho pozemek. Napsal také, že by rád sloužil u armády, ale že stejně jako u prezidenta Donalda Trumpa mu v tom zabránily výrůstky na kostech. 

V případě Cheneyho podle ukázky na instagramu bývalého viceprezidenta požádal, zda by mu nepodepsal sadu na waterboarding. "Jistě," odpověděl Cheney s tím, že je to poprvé, co něco takového udělal. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vinen. Bill Cosby jde za znásilnění na tři roky za mříže

25.09.2018 21:28 Aktualizováno Norristown (USA) - Jedenaosmdesátiletý americký komik Bill Cosby byl odsouzen ke třem až deseti…

USA uvalily sankce na Madurovu rodinu

25.09.2018 21:28 Aktualizováno Washington 25. září (ČTK) - Spojené státy uvalily nové finanční sankce na manželku venezuelského…

Svět čelí existenčním hrozbám. Pozor na populisty, řečnil Guterres v OSN

25.09.2018 16:04 New York - Svět se potýká se zásadní krizí důvěry a nárůstem populismu, kvůli nimž je ohrožena…

Rozruch v sídle OSN. Novozélandská premiérka přivezla tříměsíční dceru

25.09.2018 14:50 New York - Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová, která vládne své zemi s tříměsíční dcerou po…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama