Tajná konta a falšování daní? Klíčový svědek zavařil Manafortovi

Alexandria - Rick Gates je klíčovým svědkem obžaloby v procesu s Paulem Manafortem, někdejším spolupracovníkem amerického prezidenta Donalda Trumpa. V pondělí před soudem v Alexandrii přiznal, že Manafortovi pomáhal falšovat daňová přiznání a skrývat jeho peníze v zahraničí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Pokud jste tak inteligentní, proč nejste bohatí?
doporučujeme

Manafort čelí obvinění ze zatajení desítek milionů dolarů, které získal v roli poradce proruského prezidenta Ukrajiny Viktora Janukovyče, svrženého v únoru 2014, jakož i z daňových a bankovních podvodů. Obhajoba trvá na tom, že strůjcem podvodů byl Gates.

Jeho svědecká výpověď před soudem má dnes pokračovat. Očekává se, že obhajoba se bude snažit zpochybnit Gatesovu důvěryhodnost a připsat mu vinu. Gates v pondělí řekl, že peníze přesouval bez Manafortova vědomí vykazováním falešných výdajů. Falšoval také žádosti o půjčky a další dokumenty, aby Manafortovi pomohl z bank dostat peníze.

"Nevykazovali jsme příjmy nebo konta v zahraničních bankách," prohlásil Gates s tím, že si byl vědom, že se spolu s Manafortem dopouští kriminální činnosti. V pondělí také jmenoval přes deset společností, které oba zřídili na Kypru, St. Vincentu, Grenadě a v Británii, aby v nich skryli Manafortovy příjmy z poradenské činnosti na Ukrajině. 

Proces je v médiích vnímán jako test týmu zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera, který vyšetřuje případné ruské ovlivňování amerických prezidentských voleb v roce 2016. Trump už projevil o proces zájem, Manafortovi vyjádřil podporu a prohlásil, že se s ním jedná hůř než s gangsterem Al Caponem.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konec demokracie v USA? Nabízí se děsivá paralela, varuje nositel Nobelovy…

18.06.2019 12:00 „Mám rád nevzdělané.“ Tato slova amerického prezidenta Donalda Trumpa z února 2016 pronesená po…

USA provedly úspěšný test hypersonické rakety. Jak jsou na tom Čína a…

18.06.2019 11:51 USA úspěšně otestovaly let hypersonické zbraně na bombardéru Boeing B-52 Stratofortress. Oznámil to…

Trump pohrozil deportací milionů uprchlíků. Masivní operace se mu může…

18.06.2019 10:21 Americký prezident Donald Trump pohrozil deportací milionů lidí, kteří pronikli do Spojených států…

Válka s Íránem? USA vyšlou dalších 1000 vojáků na Blízký východ

18.06.2019 10:07 Aktualizováno Spojené státy vyšlou další tisícovku vojáků na Blízký východ v reakci na růst napětí mezi USA a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama