Brazílie je v šoku: Kamery zachytily brutální násilí a vraždu mladé ženy

Brasília - Celou Brazílií otřásl případ brutálního domácího násilí. Záběry z bezpečnostních kamer v jedné z budov zachytily násilí na mladé ženě i její pád z balkonu bytu, kde žila s násilnickým manželem. V Brazílii se podle tisku jen čtvrtina bitých žen odváží stěžovat si. Sama vláda uvádí, že každé dvě minuty je zbito pět žen a každých 90 minut jedna žena umírá pod ranami partnera.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie

Manžel týrané ženy byl zatčen, ale tvrdí, že šlo o sebevraždu, napsal dnes list Le Figaro. Záběry, které před několika dny odvysílala jedna z brazilských televizí, vyvolaly vlnu rozhořčení.

zdroj: YouTube

Všechny zajímá, proč nikdo nezasáhl, přestože žena křičela, když ji manžel bil v autě, honil v podzemním parkovišti a brutálně s ní cloumal ve výtahu. Asi o 20 minut později devětadvacetiletá právnička Tatiane Spitznerová dopadla na chodník ze čtvrtého patra.

Její manžel, dvaatřicetiletý profesor biologie Luís Felipe Manvailer, pak sjel dolů, aby mrtvou ženu naložil do výtahu a odtáhl do bytu. Pak si převlékl košili a setřel krev z chodby a výtahu. Když do budovy vstupovali policisté, vyjížděl z parkoviště. O 340 kilometrů dále havaroval a byl zatčen.

"Měla hodně modřin na rukou. Několikrát jsem se ptala, zda ji muž týrá, ale nechtěla o tom mluvit," tvrdí přítelkyně oběti Rosenilda.

"V Brazílii máme velmi dobrý zákon proti násilí na ženách. Problém je v tom, že se neuplatňuje," prohlásila Maria Laura Canineuová z Human Rights Watch. "Děje se tak z více důvodů, kvůli obavám z potupy, finanční závislosti či ze strachu o děti," vysvětlila.

V Latinské Americe vládne zákon mlčení a jedno brazilské přísloví radí neplést se do vztahů mezi jiný

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Americký dárek pro Putina? Profesor nešetří kritikou

18.01.2019 00:01 Americký prezident Donald Trump se brání obvinění, že během své předvolební kampaně i po ní…

Teroristický útok v Bogotě si vyžádal minimálně deset mrtvých

17.01.2019 20:54 Aktualizováno Nejméně devět lidí přišlo dnes v Bogotě o život a několik desítek dalších utrpělo zranění při…

Agresivnější kosmická obrana USA? Pentagon představil novou strategii

17.01.2019 18:40 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes při návštěvě Pentagonu zveřejnil modernizovanou strategii…

Spojené státy v masovém měřítku odebíraly děti migrantům, ukázal audit

17.01.2019 18:11 Spojené státy odebraly na hranicích s Mexikem příchozím migrantům až o několik tisíc dětí více, než…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama