Maduro žádá o pomoc FBI? Stalo se něco neslýchaného

Caracas - Venezuelský prezident Nicolás Maduro je zarputilým odpůrcem imperialistů v čele s USA. Nicméně prohlásil, že by přijal pomoc FBI při objasnění týden starého incidentu, který Maduro označuje za pokus o atentát na svou osobu.

Přidejte svůj názor

FBI

Jako o pokusu o atentát hovoří Maduro o incidentu z minulé soboty, kdy během vojenské přehlídky explodovaly ve vzduchu nedaleko prezidentovy tribuny nálože na dvou dronech. Na twitteru se k explozi přihlásila neznámá opoziční skupina, která se označuje za spojení "vlasteneckých vojáků a civilistů loajálních venezuelskému lidu".

zdroj: YouTube

Spojené státy podle BBC naznačily možnost spolupráce na vyšetřování, o jakékoli nabídce na vyslání agentů FBI ale úřady veřejně neinformovaly.

Maduro uvedl, že FBI by se mohla zabývat údajnými vazbami pachatelů útoku bezpilotními letouny na "teroristické buňky" na Floridě, které z jeho naplánování podezírá. Hlavním podezřelým je pro venezuelské úřady Osman Delgado Tabosky, který žije v Miami. Caracas usiluje o jeho vydání do Venezuely.

"Jestliže vláda Spojených států schválí svou nabídku na spolupráci FBI při vyšetřování napojení Floridy na plán atentátu (...), souhlasil bych, aby FBI přijela," řekl podle agentury AFP Maduro během shromáždění nejvyššího velení armády. Venezuelský ministr zahraničí Jorge Arreaza minulý týden po setkání s chargé d'affaires americké ambasády v Caracasu Jamesem Storym řekl, že USA se spoluprací souhlasí. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump rozhodl: Ohlásil vypovězení odzbrojovací smlouvy s Ruskem

21.10.2018 06:29 Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že Spojené státy odstoupí od smlouvy s Ruskem o…

Vypukne válka mezi USA a Čínou? Americký politolog varuje před koncem…

21.10.2018 06:00 Před více než dvaceti lety prohlašoval americký politolog Francis Fukuyama, že na světě nastal…

Útěk před bídou nevyšel. Karavana migrantů se vrátila do Hondurasu

20.10.2018 21:55 Guatemalský prezident Jimmy Morales dnes oznámil, že se asi 2000 členů honduraské "karavany…

Trollka chtěla nabourat volby v USA? Obvinění rozlítilo ruského diplomata

20.10.2018 19:59 Aktualizováno Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov dnes kritizoval Spojené státy za páteční…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama