OSN drží pietu za Kofiho Annana, v Česku je připravena kondolenční kniha

Washington/Praha - Informační centrum OSN otevřelo pro veřejnost kondolenční knihu k úmrtí bývalého generálního tajemníka Kofiho Annana. V Česku pracovníci organizace drželi minutu ticha dnes v poledne. Kondolenční kniha je v pražském Informační centrum OSN (UNIC) přístupná do dnešních 16:30 a také v úterý od 10:00 do 16:00.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Kofi Annan

Od neděle do úterý všechny úřadovny OSN po celém světě vyvěsily vlajku na půl žerdi. Dnes uctili jejich zaměstnanci památku zesnulého ghanského diplomata minutou ticha.

Kondolenční telegram generálnímu tajemníkovi OSN Antóniu Guterresovi dnes zaslal český prezident Miloš Zeman. "Kofi Annana si pamatuji jako výborného diplomata, skvělého leadera a charismatického člověka. Vysoce oceňuji jeho práci v roli generálního tajemníka," uvedl Zeman. Annan podle něj přivedl OSN do nového tisíciletí mimo jiné přijetím některých strategických dokumentů.

Ghanský diplomat zemřel po krátké nemoci v sobotu 18. srpna ve věku 80 let. Byl v pořadí sedmým lídrem OSN. Organizaci vedl po dvě funkční období od roku 1997 do roku 2006. V roce 2001 byl společně s OSN oceněn Nobelovou cenou za mír. V roce 2012 Annan sloužil jako zvláštní zmocněnec pro Sýrii a stál v čele úsilí o mírové řešení konfliktu v blízkovýchodní zemi.

V Česku byl Annan dvakrát, oficiálně v červenci 1999, kdy mimo jiné navštívil tehdejšího českého prezidenta Václava Havla na chalupě na Hrádečku, a pak soukromě v březnu 2001.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střelba u Baltimoru: Mladá žena zabila tři lidi, pak se střelila do hlavy

20.09.2018 22:08 Aktualizováno Baltimore - Tři oběti na životech a tři zraněné si dnes vyžádala střelba v obci Perryman v…

Na dálnici v Arizoně se čelně srazila auta. Devět mrtvých, z toho pět…

20.09.2018 21:49 Phoenix - Devět lidí dnes zahynulo při čelní srážce dvou automobilů na dálnici v americkém státě…

Druhý summit USA-KLDR? Kim Čong-un se chce brzy sejít s Trumpem

20.09.2018 16:07 Aktualizováno Soul - Severokorejský vůdce Kim Čong-un si přeje sejít se v brzké době na dalším summitu s…

Trump se opět obul do ministra spravedlnosti, žádného prý nemá

20.09.2018 14:33 Washington - Americký prezident Donald Trump v rozhovoru s televizním kanálem deníku The Hill…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama