OSN drží pietu za Kofiho Annana, v Česku je připravena kondolenční kniha

Washington/Praha - Informační centrum OSN otevřelo pro veřejnost kondolenční knihu k úmrtí bývalého generálního tajemníka Kofiho Annana. V Česku pracovníci organizace drželi minutu ticha dnes v poledne. Kondolenční kniha je v pražském Informační centrum OSN (UNIC) přístupná do dnešních 16:30 a také v úterý od 10:00 do 16:00.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Kofi Annan

Od neděle do úterý všechny úřadovny OSN po celém světě vyvěsily vlajku na půl žerdi. Dnes uctili jejich zaměstnanci památku zesnulého ghanského diplomata minutou ticha.

Kondolenční telegram generálnímu tajemníkovi OSN Antóniu Guterresovi dnes zaslal český prezident Miloš Zeman. "Kofi Annana si pamatuji jako výborného diplomata, skvělého leadera a charismatického člověka. Vysoce oceňuji jeho práci v roli generálního tajemníka," uvedl Zeman. Annan podle něj přivedl OSN do nového tisíciletí mimo jiné přijetím některých strategických dokumentů.

Ghanský diplomat zemřel po krátké nemoci v sobotu 18. srpna ve věku 80 let. Byl v pořadí sedmým lídrem OSN. Organizaci vedl po dvě funkční období od roku 1997 do roku 2006. V roce 2001 byl společně s OSN oceněn Nobelovou cenou za mír. V roce 2012 Annan sloužil jako zvláštní zmocněnec pro Sýrii a stál v čele úsilí o mírové řešení konfliktu v blízkovýchodní zemi.

V Česku byl Annan dvakrát, oficiálně v červenci 1999, kdy mimo jiné navštívil tehdejšího českého prezidenta Václava Havla na chalupě na Hrádečku, a pak soukromě v březnu 2001.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kongres USA šetří možnou jadernou spolupráci USA a Saúdské Arábie

19.02.2019 18:40 Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu začala vyšetřovat zprávy o tom, že Bílý dům hodlá dodat…

Vyhrožoval bývalý poradce Trumpa soudu?

19.02.2019 18:11 Bývalý volební poradce a dlouhodobý přítel Donalda Trumpa Roger Stone se bude před soudem…

Zemřel námořník ze slavné fotky z Times Square, "Polibek" se stal symbolem…

19.02.2019 16:22 Aktualizováno Ve věku 95 let zemřel námořník George Mendonsa známý ze slavné fotografie, na které líbá zdravotní…

Šik proti Trumpovi: Stav nouze zažalovalo 16 států, USA prý uvrhl do…

19.02.2019 16:19 Aktualizováno Koalice 16 amerických států v čele s Kalifornií zažalovala rozhodnutí vlády prezidenta Donalda…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama