Může se to stát každému: Muže olíznul jeho vlastní pes, lékaři mu museli amputovat všechny končetiny

Madison - Otřesným zážitkem si prošel sedmačtyřicetiletý Greg Mauteufel z amerického Wisconsinu. Poté, co ho olíznul jeho vlastní pes, mu lékaři museli amputovat všechny čtyři končetiny.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Mops

Greg navštívil lékaře s příznaky, které se na první pohled podobaly chřipce. Komplexnější vyšetření ale ukázalo, že to co se zdálo být banální nemocí je ve skutečnosti něco mnohem horšího. Krevní infekce způsobena bakteriemi.

Ty kromě horeček a střevních obtíží způsobily, že se muži na končetinách začaly objevovat velké modřiny. Podle lékařů se infikoval patogenem, který se nachází ve slinách psů a koček. Ten začal působit na jeho tělo a způsobil otravu krve.

Infekce se rozšířila na všechny čtyři končetiny a nenávratně poškodila tkáně i svalstvo. Lékařům i přes veškerou snahu nezbylo nic jiného, než muži ruce a nohy amputovat.

Nejprve muži uřízli obě nohy pod koleny, o tři týdny později přišel o obě ruce v předloktí. Infekce se ale rozšířila i do obličeje, lékaři proto budou zřejmě muset amputovat muži i nos a další části.

Podle lékařů jde sice o výjimečný případ, může se ale stát každému. Nešlo totiž o nijak nemocného psa, ale zdravé zvíře, které má na jazyku stejné bakterie, jako kterýkoliv jiný pes nebo kočka.

Gregova oslabená imunita ale způsobila, že si jeho tělo s cizími bakteriemi nedokázalo poradit a podlehlo jím. Většinou je obranyschopnost těla natolik silná, že cizorodé bakterie zahubí ještě na kůži.

Gregovi se po operacích zhroutil život, bojuje ale dál. Je rozhodnut žít a lékařům povolil, aby mu amputovali cokoliv, co bude třeba, pokud ho udrží naživu.

Témata: Lidé | nemoci | Psi | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kongres USA šetří možnou jadernou spolupráci USA a Saúdské Arábie

19.02.2019 18:40 Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu začala vyšetřovat zprávy o tom, že Bílý dům hodlá dodat…

Vyhrožoval bývalý poradce Trumpa soudu?

19.02.2019 18:11 Bývalý volební poradce a dlouhodobý přítel Donalda Trumpa Roger Stone se bude před soudem…

Zemřel námořník ze slavné fotky z Times Square, "Polibek" se stal symbolem…

19.02.2019 16:22 Aktualizováno Ve věku 95 let zemřel námořník George Mendonsa známý ze slavné fotografie, na které líbá zdravotní…

Šik proti Trumpovi: Stav nouze zažalovalo 16 států, USA prý uvrhl do…

19.02.2019 16:19 Aktualizováno Koalice 16 amerických států v čele s Kalifornií zažalovala rozhodnutí vlády prezidenta Donalda…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama