Může se to stát každému: Muže olíznul jeho vlastní pes, lékaři mu museli amputovat všechny končetiny

Madison - Otřesným zážitkem si prošel sedmačtyřicetiletý Greg Mauteufel z amerického Wisconsinu. Poté, co ho olíznul jeho vlastní pes, mu lékaři museli amputovat všechny čtyři končetiny.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Mops

Greg navštívil lékaře s příznaky, které se na první pohled podobaly chřipce. Komplexnější vyšetření ale ukázalo, že to co se zdálo být banální nemocí je ve skutečnosti něco mnohem horšího. Krevní infekce způsobena bakteriemi.

Ty kromě horeček a střevních obtíží způsobily, že se muži na končetinách začaly objevovat velké modřiny. Podle lékařů se infikoval patogenem, který se nachází ve slinách psů a koček. Ten začal působit na jeho tělo a způsobil otravu krve.

Infekce se rozšířila na všechny čtyři končetiny a nenávratně poškodila tkáně i svalstvo. Lékařům i přes veškerou snahu nezbylo nic jiného, než muži ruce a nohy amputovat.

Nejprve muži uřízli obě nohy pod koleny, o tři týdny později přišel o obě ruce v předloktí. Infekce se ale rozšířila i do obličeje, lékaři proto budou zřejmě muset amputovat muži i nos a další části.

Podle lékařů jde sice o výjimečný případ, může se ale stát každému. Nešlo totiž o nijak nemocného psa, ale zdravé zvíře, které má na jazyku stejné bakterie, jako kterýkoliv jiný pes nebo kočka.

Gregova oslabená imunita ale způsobila, že si jeho tělo s cizími bakteriemi nedokázalo poradit a podlehlo jím. Většinou je obranyschopnost těla natolik silná, že cizorodé bakterie zahubí ještě na kůži.

Gregovi se po operacích zhroutil život, bojuje ale dál. Je rozhodnut žít a lékařům povolil, aby mu amputovali cokoliv, co bude třeba, pokud ho udrží naživu.

Témata: Lidé | nemoc | Psi | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útočníci v americkém městě Syracuse stříleli po truchlících lidech, pět…

21.09.2018 07:27 Aktualizováno New York - Při střelbě v americkém městě Syracuse ve státě New York bylo ve čtvrtek večer…

Asistentka Alexa od Amazonu bude polidštěna

21.09.2018 00:34 Seattle (USA) - Amazon chce polidštit svou digitální asistentku Alexu a učinit ji uživatelsky…

Střelba u Baltimoru: Mladá žena zabila tři lidi, pak se střelila do hlavy

20.09.2018 22:50 Aktualizováno Baltimore - Tři oběti na životech a tři zraněné si dnes vyžádala střelba v obci Perryman v…

Na dálnici v Arizoně se čelně srazila auta. Devět mrtvých, z toho pět…

20.09.2018 21:49 Phoenix - Devět lidí dnes zahynulo při čelní srážce dvou automobilů na dálnici v americkém státě…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama