Hon na homosexuální kněze? Zazněl návrh na radikální čistku v církvi

Washington - Konzervativci v USA volají po čistce mezi homosexuálními kněžími. Odpůrci tak razantního kroku poukazují na to, že homosexuálů je v církevních službách mnoho a jen málo z nich o své orientaci promluvilo veřejně.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Církev

Církev by podle liberálních názorů měla deklarovat svou otevřenost a vyhlásit, že homosexuálové jsou vítáni, pokud dodrží celibát. "Nápad s čistkami je směšný a nebezpečný," řekl agentuře jezuita James Martin, duchovní a spisovatel. "Jakákoli čistka vyprázdní farnosti a duchovní řády, z nichž odejdou tisíce kněží a biskupové, kteří žijí zdravým životem v celibátu," konstatoval.

Debaty o homosexuálních kněžích vyvolal případ bývalého kardinála Theodora McCarricka, který údajně zneužíval seminaristy a mladé chlapce. 

Odpůrcem homosexuálů v církevní službě je Thomas Berg, který řídí seminář Sv. Josefa na newyorském předměstí Yonkers. Mladé uchazeče pečlivě prověřuje včetně jejich "psychosexuálního" vývoje, píše AP. Ptá se jich na partnerské zkušenosti a zkoumá míru jejich přitažlivosti pro muže. 

Podle katolických konzervativců v USA existuje "homosexuální subkultura" v mnoha diecézích a seminářích. To prý dokazuje přítomnost sítě homosexuálně aktivních mužů, kteří se vzájemně kryjí. "Ve světle nedávných strašlivých skandálů se zdá být jasné, že zde skutečně existuje homosexuální kultura, nejenom v kléru, ale i ve vyšší hierarchii, která musí být vykořeněna," řekl vlivný kardinál Raymond Burke.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útočníci v americkém městě Syracuse stříleli po truchlících lidech, pět…

21.09.2018 07:27 Aktualizováno New York - Při střelbě v americkém městě Syracuse ve státě New York bylo ve čtvrtek večer…

Asistentka Alexa od Amazonu bude polidštěna

21.09.2018 00:34 Seattle (USA) - Amazon chce polidštit svou digitální asistentku Alexu a učinit ji uživatelsky…

Střelba u Baltimoru: Mladá žena zabila tři lidi, pak se střelila do hlavy

20.09.2018 22:50 Aktualizováno Baltimore - Tři oběti na životech a tři zraněné si dnes vyžádala střelba v obci Perryman v…

Na dálnici v Arizoně se čelně srazila auta. Devět mrtvých, z toho pět…

20.09.2018 21:49 Phoenix - Devět lidí dnes zahynulo při čelní srážce dvou automobilů na dálnici v americkém státě…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama