Hon na homosexuální kněze? Zazněl návrh na radikální čistku v církvi

Washington - Konzervativci v USA volají po čistce mezi homosexuálními kněžími. Odpůrci tak razantního kroku poukazují na to, že homosexuálů je v církevních službách mnoho a jen málo z nich o své orientaci promluvilo veřejně.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Církev

Církev by podle liberálních názorů měla deklarovat svou otevřenost a vyhlásit, že homosexuálové jsou vítáni, pokud dodrží celibát. "Nápad s čistkami je směšný a nebezpečný," řekl agentuře jezuita James Martin, duchovní a spisovatel. "Jakákoli čistka vyprázdní farnosti a duchovní řády, z nichž odejdou tisíce kněží a biskupové, kteří žijí zdravým životem v celibátu," konstatoval.

Debaty o homosexuálních kněžích vyvolal případ bývalého kardinála Theodora McCarricka, který údajně zneužíval seminaristy a mladé chlapce. 

Odpůrcem homosexuálů v církevní službě je Thomas Berg, který řídí seminář Sv. Josefa na newyorském předměstí Yonkers. Mladé uchazeče pečlivě prověřuje včetně jejich "psychosexuálního" vývoje, píše AP. Ptá se jich na partnerské zkušenosti a zkoumá míru jejich přitažlivosti pro muže. 

Podle katolických konzervativců v USA existuje "homosexuální subkultura" v mnoha diecézích a seminářích. To prý dokazuje přítomnost sítě homosexuálně aktivních mužů, kteří se vzájemně kryjí. "Ve světle nedávných strašlivých skandálů se zdá být jasné, že zde skutečně existuje homosexuální kultura, nejenom v kléru, ale i ve vyšší hierarchii, která musí být vykořeněna," řekl vlivný kardinál Raymond Burke.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kongres USA šetří možnou jadernou spolupráci USA a Saúdské Arábie

19.02.2019 18:40 Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu začala vyšetřovat zprávy o tom, že Bílý dům hodlá dodat…

Vyhrožoval bývalý poradce Trumpa soudu?

19.02.2019 18:11 Bývalý volební poradce a dlouhodobý přítel Donalda Trumpa Roger Stone se bude před soudem…

Zemřel námořník ze slavné fotky z Times Square, "Polibek" se stal symbolem…

19.02.2019 16:22 Aktualizováno Ve věku 95 let zemřel námořník George Mendonsa známý ze slavné fotografie, na které líbá zdravotní…

Šik proti Trumpovi: Stav nouze zažalovalo 16 států, USA prý uvrhl do…

19.02.2019 16:19 Aktualizováno Koalice 16 amerických států v čele s Kalifornií zažalovala rozhodnutí vlády prezidenta Donalda…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama