Kauza Skripalových je hloupost, Rusko má právo na krymský Sevastopol. Zakladatel legendární skupiny má problémy kvůli rozhovoru

Moskva neotrávila Sergeje Skripala, Rusko má právo na krymský Sevastopol a za ukrajinským Majdan stojí Spojené státy. Tvrdí to Roger Waters, spoluzakladatel britské skupiny Pink Floyd, který poskytl rozhovor ruskému listu Izvestija.

Přidejte svůj názor 52 komentářů

Roger Waters z legendární skupiny Pink Floyd

Waters v rozhovoru, který noviny zveřejnily v pondělí, přiznává, že geopolitika nikdy nebyla jeho silnou stránkou, ale že ví, že „Sevastopol je velmi důležitý pro Rusko a Rusy".

„Existuje mnoho smluv a dokumentů, podle nichž má Rusko všechna práva na toto město. Změna vláda na Ukrajině s Washingtonem v pozadí jednoduše vyprovokovala Moskvu k dalším krokům," řekl Waters v interview, z něhož citovala agentura UNIAN. Ta také připomněla Waters před rokem v rozhovoru pro jeden „z propagandistických zdrojů" vyjádřil sympatie k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi.

Waters také obvinili úředníky Bílého domu, že stojí za ukrajinskou krizí. Konkrétně zmínil náměstkyni ministra zahraničí USA Victorii Nulandovou, která podle něj ukrajinskou krizi organizovala. „Nevím, jak se Ukrajina octla v této situaci, ale obviňovat z toho Rusko je směšné,“ hlásá Waters, který v rozhovoru opakovaně mluvil o své náklonnosti k Moskvě.

Za nesmysl označil i údajný ruský útok na Skripalovi. „To by mělo být jasné i člověku s půlkou mozku. Ale někteří nemají ani polovinu mozku, proto této absurditě věří!" zuřil Waters.

Média po vydání tohoto rozhovoru upozornila na fakt, že se hudebník dostal na ukrajinskou „černou listinu“. Už v pondělí se jeho jméno objevilo v databázi Mirotvorets. V té se mimo jiné píše, že „kriminálník“ Waters je zodpovědný za „protiukrajinskou propagandu, útoky na územní celistvost Ukrajiny [a] účast na pokusech o legalizaci ruské anexe Krymu."

Vstupte do diskuze (52)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump píchl do vosího hnízda, výrok o Golanech pobouřil Sýrii

22.03.2019 09:22 Sýrie označila za nezodpovědný čtvrteční výrok amerického prezidenta Donalda Trumpa o Golanských…

Google pod palbou kritiky. Pomáhá Číně se zbrojením, zlobí se americký…

22.03.2019 08:28 Předseda amerického sboru náčelníků štábů Joseph Dunford se sejde s představitelem společnosti…

Ivanka Trumpová v maléru: Nearchivuje úřední e-maily, porušuje tak zákon

22.03.2019 08:04 Dcera amerického prezidenta Ivanka Trumpová, která je významnou poradkyní Bílého domu, nearchivuje…

Aktivista dostal pěstí, Trump zuří: Dekretem nařídil chránit akce…

22.03.2019 07:31 Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek exekutivním příkazem podmínil poskytování státních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama