Zemřel herec Burt Reynolds, bylo mu 82 let

New York - Zemřel americký herec Burt Reynolds. bylo mu 82 let. O jeho smrti informoval server CNN s odkazem na hercova agenta Todda Eisnera. Mezi Reynoldsovy nejznámější snímky patří Polda a bandita natočený ve třech pokračováních, western 100 pušek a film Bijásek.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Burt Reynolds

Eisner oznámil, že Reynolds zemřel ve čtvrtek, jako příčinu smrti označil srdeční zástavu. Podle amerických médií Reynolds zemřel ve floridské nemocnici po infarktu. Již v minulosti měl problémy ze srdcem a lékaři mu v roce 2010 voperovali bypass.

Jeho neteř Nancy Lee Hessová přes Reynoldsovy zdravotní problémy označila hercův skon za "naprosto neočekávaný". "Byl to tvrďák. Když si někdo na řece zlomí kostrč a přesto dokončí film, je to tvrďák. A takový on byl," vzpomínala na svého strýce Hessová podle agentury AP.

Reynolds se narodil 11. února 1936 ve Waycrossu Georgii. Předkové z matčiny strany pocházejí z Itálie a z indiánského kmene. Ve čtrnácti začal studovat díky fotbalovému stipendiu na Florida State University. Byl úspěšným hráčem amerického fotbalu a hrál za klub Baltimore Colts, ale profesionální kariéru musel ukončit kvůli zranění při autohavárii.

Než mu bylo dvacet let, odešel Burt Reynolds do New Yorku, kde se přiučoval herectví a zároveň si přivydělával jako mytím nádobí, jako vyhazovač a kaskadér pro televizi. V roce 1956 přišel jeho filmový debut, představil se po boku Charltona Hestona v broadwayské inscenaci Pan Roberts. Své kaskadérské umění začal více uplatňovat i ve filmu. Zpočátku byl obsazován do rolí indiánských míšenců a banditů.

Na počátku 70. let se Reynolds, pro něhož byl typický pěstěný knírek, objevoval nejprve v seriálech, výrazněji pak na sebe upozornil v thrilleru Vysvobození, sportovním dramatu Nejtěžší yard, akční krimikomedii Polda a bandita či v romantické komedii Začít znovu.

Burt Reynolds byl několikrát nominován na Oscara a Zlatý Globus. Za svou roli v Hříšných nocích získal Zlatý Globus a ocenění za nejlepší výkon ve vedlejší roli. Je autorem autobiografické knihy My Life, která díky svému humanitnímu pojetí dostala prestižní cenu Children at Heart Award, finanční výtěžek Burt Reynolds věnoval na pomoc dětem v Černobylu.

Reynoldse pojilo dlouholeté přátelství s Clintem Eastwoodem. "Vím, že si vždy budeme pamatovat jeho legrační smích, tu uličnickou jiskru v jeho očích a jeho zvláštní smysl pro humor," uvedla na instagramu herečka Dolly Partonová k fotografii z muzikálové komedie Nejlepší bordýlek v Texasu, v níž si v roce 1982 s Reynoldsem zahrála.

Na skon muže, jehož vizáž podle mnohých komentářů v rolích drsných mužů znamenitě doplňoval jeho knír, reagovala i řada dalších někdejších hereckých kolegů. "Ukázal cestu, jak se ze sportovce stát nejlépe placeným hercem, a vždy mě inspiroval," zdůraznil na twitteru fyzickou zdatnost Reynoldse někdejší kulturista a představitel akčních hrdinů Arnold Schwarzenegger.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zkáza Centralie: Ve městě, které hoří 50 let v kuse, žije 7 lidí

21.11.2018 14:50 Centralia bylo kdysi slavné hornické město. Díky nalezišti antracitu a uhlí si tamní obyvatelé…

Trumpova popularita je bídná. Neměl by zasahovat do Russiangate, míní…

21.11.2018 07:52 Sedm z deseti Američanů je přesvědčeno, že prezident Donald Trump by neměl zasahovat do vyšetřování…

Požáry v Kalifornii zabily už 81 lidí, seznam pohřešovaných se rozrostl

21.11.2018 07:33 Ničivý požár na severu Kalifornie si podle nové bilance vyžádal nejméně 81 mrtvých a počet…

Válka USA s Čínou a Ruskem? Výsledek může být překvapivý, varuje expert

21.11.2018 00:01 Dvě odlišné americké státní komise vydaly v uplynulém týdnu zprávy, které zdůrazňují rostoucí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama