Nebezpečný konspirátor má utrum, trvale ho zablokoval už i Twitter

New York - Společnost Twitter na své internetové komunikační službě natrvalo zablokovala účet pravicového populisty a šiřitele konspiračních teorií Alexe Jonese. Firma to oznámila prostřednictvím tweetu se zdůvodněním, že Jones opakovaně porušoval pravidla služby. Jonese, který mimo jiné hrozil násilím novinářům, ze svých platforem už dříve vykázaly také společnosti Apple, Facebook a Google. Twitter rovněž zablokoval speciální účet Jonesova webu Infowars.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Sociální síť Twitter

Kontroverzní novinář z Texasu v minulosti mimo jiné šířil tvrzení, že vláda Spojených států se podílela na útocích z 11. září 2001. Rovněž tvrdil, že střelbu na škole Sandy Hook v Connecticutu v roce 2012 s 26 oběťmi na životech zinscenovali herci. Mýtem jsou podle něj i klimatické změny.

Twitter už v polovině srpna Jonesův účet na jeden týden dočasně uzavřel, když tento uživatel své podporovatele vyzval k připravenosti pozvednout zbraně mimo jiné proti médiím. Jones měl na twitteru kolem 890.000 sledujících.

Jonesova sporná poselství mezitím ze své nabídky stáhly všechny důležité internetové platformy. Když společnosti Apple a Spotify smazaly podcasty Infowars, odstranil čtyři Jonesovy účty rovněž Facebook. Ten jako důvod uvedl oslavu násilí. Na portálu YouTube byl znepřístupněn Jonesův kanál, který měl 2,4 milionu abonentů. Prostor pro vyjadřování tak Jonesovi poskytoval už jen Twitter, který se kvůli tomu ocital pod stále větším tlakem.

Naposledy na sebe Jones upozornil tento týden, když v přímém přenosu nadával zpravodaji televize CNN u příležitosti slyšení šéfů Facebooku a Twitteru v jednom z výborů amerického Senátu. Své tirády přenášel živě prostřednictvím twitterové aplikace Periscope.

Šéf Twitteru Jack Dorsey ve středu americkým senátorům mimo jiné řekl, že jeho firma posílila monitoring profilů svých uživatelů a spolupracuje s policií, kterou například v srpnu upozornila na podezřelou činnost několika účtů ovládaných patrně z Íránu.

Dorsey už v polovině srpna řekl, že jeho společnost přehodnocuje základní principy svého fungování, které se prý od vzniku twitteru nezměnily.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ozbrojenci postříleli na farmě v Kolumbii šest lidí včetně malého dítěte

18.12.2018 19:02 Šest lidí zastřelili v pondělí neznámí ozbrojenci na farmě u města Mapiripán ve střední Kolumbii.…

Trumpova nadace kvůli podezření ze zneužívání financí končí

18.12.2018 18:35 Dobročinná nadace nesoucí jméno amerického prezidenta Donalda Trumpa souhlasila s dohodou, podle…

Trump chce vytvořit vesmírné velitelství, má koordinovat vesmírné útoky

18.12.2018 18:12 Americký prezident Donald Trump vydal dnes Pentagonu rozkaz vytvořit nové velitelství zaměřené…

V brazilské džungli vypukl požár. Lidé prchali z osad, 600 domů lehlo…

18.12.2018 16:43 Oblast v okolí města Manaus v brazilské džungli na severozápadě země zachvátil dnes požár. Plameny…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama