Exprezident Obama se zapojí do kampaně před kongresovými volbami

Washington - Bývalý americký prezident Barack Obama se rozhodl vstoupit do kampaně před listopadovými volbami do Kongresu, aby povzbudil příznivce demokratů k účasti. Dnes má promluvit na Illinoiské univerzitě, později se přesune do Kalifornie a pak do Ohia. Po odchodu z úřadu se v souladu s tradicí držel politiky stranou.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Barack Obama

Jeden z jeho poradců, kterého dnes citovala agentura AP, řekl, že ve svém projevu na univerzitě hodlá být Obama kritický k současnému politickému ovzduší i ke svému nástupci Donaldu Trumpovi.

Volby, jež se budou konat 6. listopadu, jsou považovány za referendum o Trumpovi, napsala agentura Reuters. Jeho sliby o snížení daňové zátěže zastiňuje vyšetřování o možné dohodě jeho kampaně s Ruskem před prezidentskými volbami i kritika poměrů, které za jeho vlády panují v Bílém domě.

Aby demokraté získali většinu v Kongresu a možnost mařit záměry Trumpovy administrativy, museli by získat 23 křesel ve Sněmovně reprezentantů a dvě v Senátu. Trump objíždí své stoupence a na čtvrtečním setkání s nimi v Montaně je vyzval, aby zabránili svou účastí ve volbách případnému zahájení procesu impeachmentu, tedy ústavní žaloby proti němu. "Je to tak směšné. Ale pokud se to stane (impeachment), bude to vaše chyba, protože jste nepřišli volit. OK? Nepřišli jste volit. Nepřišli jste volit. To je jediná cesta, jak by se to mohlo stát," řekl.

Také Obama hodlá podle Reuters apelovat na voliče. "Tato chvíle v naší zemi je nebezpečná na to, aby demokratičtí voliči zůstali stranou," uvede Obama ve svém projevu, jak řekla jeho mluvčí Katie Hillová.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

U ostrova Vancouver udeřilo silné zemětřesení

22.10.2018 08:57 U západního pobřeží Kanady zaznamenali zemětřesení o síle 6,7 stupně.

Prezidentské volby rozštěpily Brazílii. Do ulic vyšli odpůrci i fanoušci …

22.10.2018 08:21 Tisíce lidí vyšly v neděli do ulic v řadě brazilských měst vyjádřit podporu prezidentskému…

Karavana migrantů pokračuje k USA. Jak zastavit "stěhování národů" v…

22.10.2018 07:35 Asi tři tisíce migrantů, většinou Hondurasanů, nocuje v mexickém městě Tapachula na hranicích s…

"Banda delikventů". Arcibiskupství má zaplatit tučné odškodnění za…

22.10.2018 07:26 Arcibiskupství v chilské metropoli Santiago de Chile má zaplatit 450 milionů pesos (asi 15 milionů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama