Spojené státy mají novou Miss. Jak se vám líbí? Podívejte se na VIDEO

Atlantic City - Nia Imani Franklinová se v neděli stala první Američankou, která vyhrála soutěž krásy Miss America po rozhodnutí poroty vyřadit dosud neodmyslitelné defilé v plavkách. Organizátoři ke kontroverznímu kroku přikročili na podporu tažení proti sexuálnímu ponižování žen, které v USA prosazuje organizace MeToo.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Nia Imani Franklin

Vítězka, kterou do finálové části katapultovalo vítězství v regionální soutěží Miss New York, se změnami v organizaci konkurzu souhlasí. Vyřazení defilé v plavkách jí prý umožnilo pořádně se najíst. Navíc cítí, že stejně jako ostatní účastnice soutěže znamená její osobnost mnohem víc, než jen to, co reprezentuje její postava.

O titul Miss America 2019 se v Atlantic City na východním pobřeží USA ucházelo 51 žen, každý americký stát delegoval jednu kandidátku. Rozhodnutí nehodnotit účastnice soutěže podle vzhledu bylo oznámeno počátkem června s tím, že na umístění soutěžících nebude mít žádný vliv ani oděv, v nichž se účastnice představí během finálového večera.

zdroj: YouTube

Změny jsou důsledkem loňského skandálu, po němž se vyměnilo tříčlenné vedení soutěže, v němž jsou teď výhradně ženy. Loni v prosinci se v médiích objevily informace, podle nichž si tehdejší porotci vyměňovali v letech 2014-2017 e-mailové vzkazy plné nevybíravých poznámek o vzhledu a inteligenci kandidátek. Několik hlavních manažerů a porotců muselo soutěž opustit.

Zdaleka ne všichni ale s vyřazením defilé v plavkách souhlasí. Při oznámení, že kandidátky se v plavkách nepřestaví, obecenstvo v sále před nedělním finále hlasitě pískalo a bučelo. Organizátoři soutěží ve 46 z 51 amerických států, které finálové části předcházejí, podle agentury AP žádají, aby vedení federální soutěže v důsledku změn odstoupilo.

Miss America 2018 Cara Mundová, která s vyřazením defilé v plavkách nesouhlasí, novinářům sdělila, že ji Gretchen Carlsonová a Regina Hooperová z vedení soutěže vynadaly a snažily se ji umlčet. Nedělního finále se zúčastnila, ale promluvit směla jen z předtočeného záznamu.

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Unikátní objev: Kanadští těžaři našli 50 tisíc let staré mumie

18.09.2018 21:28 Toronto - Kanadský těžařům se podařil neuvěřitelný objev. V oblasti Klondike, která je proslavená…

Tesla čelí kriminálnímu vyšetřování. Ministerstvo si posvítilo na Muska

18.09.2018 19:48 Washington - Americké ministerstvo spravedlnosti vyšetřuje výrobce elektromobilů Tesla kvůli…

Venezuelané jedí odpadky. A co Maduro? VIDEO strhlo lavinu kritiky

18.09.2018 17:34 Aktualizováno Caracas - Ostrou kritiku na sociálních sítích vyvolalo dnes video, na němž venezuelský autoritářský…

Špína na FBI? Trump nařídil odtajnit část dokumentů k ruské kauze

18.09.2018 17:20 Washington - Bílý dům rozhodl o odtajnění části dokumentů, které se vztahují k rané fázi…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama