Trump se opět obul do ministra spravedlnosti, žádného prý nemá

Washington - Americký prezident Donald Trump v rozhovoru s televizním kanálem deníku The Hill prohlásil, že ve své administrativě nemá ministra spravedlnosti. Média prezidentova slova považují za další útok na Jeffa Sessionse, který je z titulu funkce ministra spravedlnosti i nejvyšším žalobcem Spojených států. Trump Sessionsovi dlouhodobě vytýká, že se kvůli možnému střetu zájmů zřekl dohledu nad prací zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera, který objasňuje ruskou roli v amerických prezidentských volbách.

Přidejte svůj názor

Jeff Sessions

"Žádného ministra spravedlnosti nemám. Je to velmi smutné," řekl Trump. Sessions prozatím prezidentova slova nekomentoval.

Šéf Bílého domu v rozhovoru s Hill.TV hovořil o Sessionsovi velice kriticky. Řekl, že mu je celého vývoje líto, neboť Sessions byl prvním senátorem, který Trumpa podpořil v kandidatuře na prezidenta, a že senátor o ministerské křeslo velmi stál.

"Nechal jsem ho, aby jím byl. A pak prošel nominačním procesem, ve kterém si vedl hodně špatně. Myslím tím, že míchal věci dohromady a byl zmatený," uvedl Trump s odkazem na jeho výpověď před senátory, před kterými svou kandidaturu obhajoval. Poznamenal také, že ho Senát nakonec schválil ministrem jen o jeden hlas.

Trump kritizuje Sessionse dlouhodobě. V srpnu mu například vytknul, že nemá nad ministerstvem kontrolu a že se ohýbá pod politickým tlakem, kterému nedokáže čelit. Ministra se ale prezident dosud neodhodlal vyměnit, před tímto krokem ho totiž mnozí republikánští politici kvůli kontroverznosti varují. Nový ministr spravedlnosti by totiž převzal dohled nad Muellerem, kterého by mohl i odvolat.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úder ruských trollů? Moskva zkritizovala zprávu o vměšování do voleb v USA

18.12.2018 11:46 Kreml dnes reagoval odmítavě na informace o údajném ruském vměšování do amerických prezidentských…

OSN přijala pakt o uprchlících. ČR hlasovala jinak, než chtěl populistický…

18.12.2018 11:23 Aktualizováno Valné shromáždění OSN v pondělí drtivou většinou přijalo globální pakt o uprchlících, který…

Hrozí v roce 2019 konflikt mezi USA a Čínou, Ruskem nebo Íránem? Američtí…

18.12.2018 09:59 Prezident Donald Trump měl zatím ve své funkci vcelku štěstí. Nemusel se totiž vypořádat s žádnou…

Tragédie v Chicagu: Policisté pronásledovali útočníka, na kolejích je…

18.12.2018 08:58 Pronásledování údajného střelce se stalo osudným dvojici amerických policistů, které v pondělí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama