Trump se opět obul do ministra spravedlnosti, žádného prý nemá

Washington - Americký prezident Donald Trump v rozhovoru s televizním kanálem deníku The Hill prohlásil, že ve své administrativě nemá ministra spravedlnosti. Média prezidentova slova považují za další útok na Jeffa Sessionse, který je z titulu funkce ministra spravedlnosti i nejvyšším žalobcem Spojených států. Trump Sessionsovi dlouhodobě vytýká, že se kvůli možnému střetu zájmů zřekl dohledu nad prací zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera, který objasňuje ruskou roli v amerických prezidentských volbách.

Přidejte svůj názor

Jeff Sessions

"Žádného ministra spravedlnosti nemám. Je to velmi smutné," řekl Trump. Sessions prozatím prezidentova slova nekomentoval.

Šéf Bílého domu v rozhovoru s Hill.TV hovořil o Sessionsovi velice kriticky. Řekl, že mu je celého vývoje líto, neboť Sessions byl prvním senátorem, který Trumpa podpořil v kandidatuře na prezidenta, a že senátor o ministerské křeslo velmi stál.

"Nechal jsem ho, aby jím byl. A pak prošel nominačním procesem, ve kterém si vedl hodně špatně. Myslím tím, že míchal věci dohromady a byl zmatený," uvedl Trump s odkazem na jeho výpověď před senátory, před kterými svou kandidaturu obhajoval. Poznamenal také, že ho Senát nakonec schválil ministrem jen o jeden hlas.

Trump kritizuje Sessionse dlouhodobě. V srpnu mu například vytknul, že nemá nad ministerstvem kontrolu a že se ohýbá pod politickým tlakem, kterému nedokáže čelit. Ministra se ale prezident dosud neodhodlal vyměnit, před tímto krokem ho totiž mnozí republikánští politici kvůli kontroverznosti varují. Nový ministr spravedlnosti by totiž převzal dohled nad Muellerem, kterého by mohl i odvolat.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turci prohledávali sídlo saúdského konzula devět hodin. USA v kauze…

18.10.2018 08:27 Aktualizováno Tým tureckých vyšetřovatelů po devíti hodinách ukončil prohlídku rezidence saúdskoarabského konzula…

Svrhnout Trumpa? Biden si to nepřeje, demokratům dal jinou radu

18.10.2018 07:40 Někdejší demokratický viceprezident Spojených států Joe Biden si nepřeje, aby se demokraté v…

Kauza Kavanaugh nekončí? Senátorka volá po novém vyšetřování

18.10.2018 07:36 Vlivná demokratická senátorka Dianne Feinsteinová by souhlasila se znovuotevřením vyšetřování…

Konec amerických letadlových lodí? Expert navrhuje ničivější zbraň

18.10.2018 00:01 NÁZOR – V USA probíhá debata o další životaschopnosti letadlových lodí, poukazuje Thomas Hammes v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama