Kavanaugh je oběť radikálních levičáků, hromuje Trump. Výpověď napadené ženy se odkládá

Washington - Svědecká výpověď Christine Blaseyové Fordové, která obvinila kandidáta amerického prezidenta Donalda Trumpa na soudce Nejvyššího soudu Bretta Kavanaugha ze sexuálního napadení z roku 1982, není v právním výboru Senátu USA jistá. Slyšení, které se mělo uskutečnit v pondělí, Fordová odmítla a žádá pozdější termín. Trump, který se Kavanaugha energicky zastává, ho označil za oběť "radikálních levičáků". Kavanaugh obvinění z útoku na Fordovou odmítá.

Přidejte svůj názor

Brett Kavanaugh

Republikánský předseda senátního výboru Chuck Grassley od Fordové chtěl do dnešního rána vědět, zda ve výboru v pondělí promluví. Pokud by souhlasila, mohla by se rozhodnout pro veřejné či soukromé slyšení. Právníci Fordové ale pondělní termín odmítli a žádali odklad slyšení na pozdější dobu, nejlépe do čtvrtka. Příchod Fordové do Senátu podmínili i několika dalšími žádostmi, mimo jiné tím, že jejich mandantka bude hovořit až po výslechu Kavanaugha a že s ním nebude v jedné místnosti.

Trump trvá na Kavanaughově nevině, ale proti výslechu Fordové se nestaví. Vyčítá jí ovšem, že svou čest nehájila už těsně po údajném incidentu před 36 lety. "Pokud byl ten útok na paní Fordovou tak zlý, jak říká, měla se okamžitě obrátit na místní policii ona sama nebo její rodiče," napsal dnes na twitteru.

Kavanaugh je podle prezidenta skvělý a bezúhonný muž, na něhož útočí "politici z radikální levice, kteří nechtějí znát pravdu, ale chtějí jen ničit a zdržovat". Na faktech jim nezáleží, postěžoval si Trump na twitteru a dodal, že problémy s takovými lidmi má ve Washingtonu denně.

Fordová tvrdí, že ji Kavanaugh jako sedmnáctiletý středoškolák v opilosti na večírku povalil na postel a pokoušel se ji svléknout. Její křik se přitom snažil utlumit tím, že jí rukou zakryl ústa. Kdyby nebyl opilý, znásilnění by neunikla, domnívá se Fordová, která nyní na univerzitě v kalifornském Palo Alto přednáší psychologii.

Uvedla také, že ji zachránil Kavanaughův kamarád. Za zachránce je považován Kavanaughův přítel Mark Judge, který ale prohlásil, že si takový zážitek nepamatuje, a svědčit odmítá.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Případ, který otřásl i policisty: Malý chlapec chtěl posnídat cereálie.…

18.10.2018 22:11 Aktualizováno Hrubá nedbalost Američana, kterého média prezentují jménem Collman, vedla ke smrti jeho malého syna…

Bývalý agent FBI dostal za výnašení informací čtyři roky

18.10.2018 21:05 Čtyři roky vězení vyneslo bývalému agentovi amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI)…

Nápor migrantů? Povolám armádu, zavřu hranici s Mexikem, vyhrožuje Trump

18.10.2018 14:28 Americký prezident Donald Trump dnes na twitteru varoval, že kvůli ilegální migraci zavře hranici s…

Slova, z kterých mrazí. Washington Post vydal poslední článek saúdského…

18.10.2018 14:12 Americký list The Washington Post (WP) vydal poslední článek, který saúdskoarabský novinář Džamál…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama