V Severní Karolíně se protrhla hráz u elektrárny, hrozí zamoření toxickým odpadem

New York - Záplavy vyvolané v USA tropickou bouří Florence dnes způsobily u severokarolínského Wilmingtonu protržení hráze jezera u bývalé uhelné elektrárny a vyvolaly nebezpečí zamoření nedaleké řeky odpadem. Voda z protržené hráze podle záchranářů zatopila velkou skládku zplodin ze spalování uhlí, které obsahují rtuť, olovo a arzén. Zamoření řeky Cape Fear podle agentury AP zatím nebylo potvrzeno.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Hurikán Florence zasáhl východní pobřeží USA

V Severní Karolíně pořád prší a hladiny řek stoupají; kulminovat mají v sobotu nebo v neděli. Kompletní vyhodnocení situace a vyčíslení škod není kvůli pokračující kalamitě možné. Skutečný obrázek si záchranáři utvoří až poté, co voda opadne.

Přehradní hráz se protrhla i u severokarolínského městečka Kelly, kde musela při evakuaci pomoci Národní garda a pobřežní stráž. Pomocí vrtulníků a vojenských aut byly evakuovány stovky lidí a další se na vyklizení svých obydlí chystají. Do neděle se údajně situace nezlepší, většina města je pod vodou.

Do těžké situace se dnes dostalo také jihokarolínské město Conway, kde žije kolem 23.000 lidí. Mosty přes místní řeku Waccamaw jsou zatopené a přístupových silnic zbývá málo. Záchranáři a policie vyzývají obyvatele, aby nevyjížděli do ulic a neblokovali nejnutnější zásobování.

Obnovit dodávku proudu se v postižených oblastech zatím nedaří, napsala agentura AP. V Severní Karolíně je bez elektřiny stále zatím 56.000 domácností a provozů. Mezistátní dálnice jsou uzavřeny na 600 místech. Počet lidí, kteří našli útočiště v krytech, se nicméně snížil z původních 20.000 na nynějších 3700.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Případ, který otřásl i policisty: Malý chlapec chtěl posnídat cereálie.…

18.10.2018 22:11 Aktualizováno Hrubá nedbalost Američana, kterého média prezentují jménem Collman, vedla ke smrti jeho malého syna…

Bývalý agent FBI dostal za výnašení informací čtyři roky

18.10.2018 21:05 Čtyři roky vězení vyneslo bývalému agentovi amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI)…

Nápor migrantů? Povolám armádu, zavřu hranici s Mexikem, vyhrožuje Trump

18.10.2018 14:28 Americký prezident Donald Trump dnes na twitteru varoval, že kvůli ilegální migraci zavře hranici s…

Slova, z kterých mrazí. Washington Post vydal poslední článek saúdského…

18.10.2018 14:12 Americký list The Washington Post (WP) vydal poslední článek, který saúdskoarabský novinář Džamál…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama