Proč Google tajil průšvih s komunikační sítí? Vlivní senátoři požadují vysvětlení

Společnost Google má vysvětlit, proč odložila zveřejnění informace o zranitelnosti komunikační sítě Google+. Vyzvali ji k tomu tři vlivní republikánští senátoři. Google bezpečnostní závadu odhalil a odstranil letos v březnu.

Přidejte svůj názor

Google

V pondělí společnost uvedla, že bezpečnostní chyba mohla zpřístupnit jména, e-mailové adresy a další údaje nejméně půl milionu uživatelů stovkám externích vývojářů aplikací pro Google+.

Zároveň oznámila, že uživatelská část Google+ v srpnu příštího roku zanikne. Dodala, že podle jejího šetření žádný vývojář této chyby nezneužil.

Senátoři John Thune, který předsedá obchodnímu výboru, Jerry Moran a Roger Wicker požádali Google, aby zpoždění se zveřejněním problému vysvětlil. "Google musí být k veřejnosti a zákonodárcům otevřený, má-li si udržet důvěru uživatelů svých služeb," uvádějí v dopise.

Ptají se, zda byl o problému už dříve informován některý z federálních úřadů, včetně Federální komise pro obchod (FTC), a zda se vyskytly podobné incidenty, které nebyly zveřejněny, napsala agentura Reuters.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vypukl hudební souboj o Venezuelu: Opozice pořádá koncert, Maduro si udělá…

22.02.2019 16:55 Boj o moc ve Venezuele se dnes změní na hudební souboj. V blízkosti venezuelsko-kolumbijské hranice…

Příprava na válku? Čínská armáda překvapila celý svět

22.02.2019 16:44 Aktualizováno Pokud by teď došlo ke konfliktu většího rozsahu, americké námořnictvo by to čínské podle všeho bez…

Vymyslel si napadení? Kauza herce Smolletta otřásá Amerikou, pustil se do…

22.02.2019 14:30 Aktualizováno Americký černošský herec Jussie Smollett (36), který čelí obvinění, že proti sobě zinscenoval…

Zahraniční bojovníci IS skončí na Guantánamu? Trump přišel s třaskavým…

22.02.2019 14:00 Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa zvažuje, že by zahraniční radikály z bojů po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama