Rapper West večeřel s Trumpem, prý se cítí jako superman

Americký prezident Donald Trump našel ve čtvrtek společnou řeč s rapperem Kanyem Westem, jehož si k překvapení mnohých pozval do Oválné pracovny Bílého domu. West, který je jedním z mála zpěváků otevřeně podporujících současnou hlavu státu, se v několikaminutovém výlevu vyznal mimo jiných věcí ze svého obdivu k Trumpovi. Prezidentova kampaň stavící Ameriku přede vše ostatní mu dala pocit supermana, řekl uznávaný hudebník.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Donald Trump. 45. prezident USA

West dorazil na večeři s hlavou státu s červenou čepicí s Trupovým sloganem Make America Great Again (Vraťme Americe její velikost) na hlavě. Rapper Trumpa podporoval už během prezidentské kampaně v roce 2016. Kvůli tomu byl po volbách na jednom z koncertů vypískán.

Voleb se dotkl i během posezení v Oválné pracovně, kde jeho monolog sledovaný nezvykle mlčícím prezidentem zaznamenávali pozvaní novináři. West prohlásil, že "má rád Hillary (Clintonovou)", ale kvůli tomu, že vyrůstal bez otce a v dětství mu chyběl v rodině mužský prvek, se nemohl ztotožnit s její kampaní a volit ji. Clintonovou proti Trumpovi podporovala velká část amerických umělců a West si od svých kolegů vyslechl kritická slova.

zdroj: YouTube

Podle rappera je však předsudek myslet si, že všechny celebrity podporují jednu stranu, stejně jako to, že by všichni černoši volili demokraty.

"Pokud on (Trump) nevypadá dobře, tak nevypadáme dobře ani my," hájil v jednu chvíli prezidenta před výpady liberálů, když vzpomínal na svou zářijovou účast v show Saturday Night Live, kde byl kvůli Trumpovské čepici na hlavě terčem kritiky.

V dalších částech tematicky bohatého proslovu se dotkl témat gangů ve svém domovském Chicagu (požádal Trumpa o milost pro vůdce jedné z band), zmínil své dětství a problémy s pozorností ve škole, odmítl spekulace o své prezidentské kandidatuře a krátce nastínil svůj pohled na Trumpovy zahraničněpolitické kroky.

"Líbí se mi Severní Korea," uznale zhodnotil prezidentovo vyjednávání o možnosti jaderného odzbrojení nevyzpytatelného režimu. "Zastavil jste válku. První den jste vyřešil jeden z největších problémů," podotkl West.

Trump podle televizních záběrů většinou jen mlčky přihlížel. Když se jej novináři zeptali, zda by se West mohl jednou stát jeho nástupcem v Bílém domě, připustil, že "velmi dobře mohl".

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ztrestat Saúdy za vraždu novináře? USA jsou v ošemetné situaci, mezi…

20.10.2018 08:14 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump věří saúdskoarabskému vysvětlení smrti novináře Džamála Chášukdžího…

Zkoumat Merkur se při společné misi vydaly dvě sondy ESA a Jaxa

20.10.2018 04:51 Z kosmodromu Evropské kosmické agentury (ESA) Kourou ve Francouzské Guyaně odstartovala dnes časně…

Důvody brutální vraždy saúdského novináře? Politolog zmiňuje překvapivou…

20.10.2018 00:01 NÁZOR – Zjevně barbarské zabití Džamála Chášakdžího ukazuje důležité věci nejen o Saúdské Arábii,…

Karavana migrantů zaútočila na mexickou hranici, desítky lidí bariéru…

19.10.2018 22:22 Aktualizováno Několikadenní napětí kolem davu migrantů mířících přes Střední Ameriku do USA dnes vyvrcholilo…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama