CNN odvysílala poplach (1:57) | video: YouTube

Loading...

Terčem pumového útoku, o němž CNN informovala, se měli stát v pondělí miliardář George Soros, v úterý bývalá ministryně zahraničí a prezidentská kandidátka Hillary Clintonová a dnes exprezident Barack Obama. Dnes byla rovněž v podatelně newyorské odbočky CNN zjištěna čtvrtá trubková nálož, odhalená včas při rutinní kontrole poštovních zásilek.

Sirény se rozezněly krátce po desáté hodině dopoledne místního času (po 16:00 SELČ). Moderátoři znejistěli, ale vstup svého kriminalistického kolegy nepřerušili. "Promiňte, zní to jako požární poplach, budeme vás o tom informovat," řekl pak divákům jeden z moderátorů.

Redakce sídlí v budově mediální společnosti Time Warner na jižním okraji manhattanského Central parku. Celý objekt byl vyklizen, v davu na ulici poznávali kolemjdoucí i Američanům dobře známé tváře z televizního vysílání. Později policisté dokonce vyzvali shromážděné, aby se ukryli na bezpečném místě.

CNN má v New Yorku regionální pobočku, hlavní produkční centra má televize ve svém sídle v americké Atlantě, v Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech, v Londýně a v Hongkongu.

– ČTK

Témata: CNN | USA | EuroZprávy.cz
reklama