Před volbami v USA přituhuje. Twitter smazal 10 tisíc dezinformačních účtů

Společnost Twitter ze své sociální sítě odstranila přes 10.000 automatizovaných účtů, které publikovaly příspěvky odrazující americké voliče od účasti v úterních volbách do Kongresu. S odvoláním na vyjádření mluvčího Twitteru to napsala agentura Reuters. Účty podle mluvčího byly smazány na konci září a na začátku října.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Sociální síť Twitter
doporučujeme

Tweety z odstraněných účtů se vydávaly za sdělení od Demokratické strany a na jejich přítomnost upozornil stranický výbor DCCC, který podporuje kandidáty demokratů ucházející se o křesla v americké Sněmovně reprezentantů. Kdo za sítí twitterových "botů" stojí, zatím není jasné.

Reuters uvádí, že 10.000 účtů představuje v kontextu dezinformačních operací na sociálních sítích poměrně malé množství: Twitter v nedávné době odstranil miliony účtů, které identifikoval jako původce zavádějících sdělení kolujících po jeho platformě v souvislosti s posledními prezidentskými volbami v USA.

Zásah ale údajně představuje úspěch pro rodící se iniciativu DCCC, který letos začal pracovat na zvrácení situace, kdy na sociálních sítích miliony účtů šíří o demokratech negativní a nepravdivé informace.

Ve světle dění z roku 2016 budí v USA možný dopad internetových dezinformací na nové volby velké obavy. Provozovatelé sociálních sítí kvůli potlačení problémového obsahu přijímají tisíce nových zaměstnanců a snaží se vylepšit své systémy, podle odborníků ale čelí čím dál sofistikovanějším operacím.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump se nedopustil zločinu. Jeho tým nekoordinoval činnost s Ruskem,…

24.03.2019 21:51 Zvláštní vyšetřovatel FBI Robert Mueller podle amerického ministerstva spravedlnosti nedospěl k…

Trump podepíše dekret o Golanech, oznámil izraelský ministr. Erdogan hodlá…

24.03.2019 21:07 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump v pondělí podepíše dekret, v němž uzná svrchovanost Izraele nad…

Barr stále nezveřejnil Muellerovu zprávu. Trump se chová nezvykle, média…

24.03.2019 20:20 Americký generální prokurátor a ministr spravedlnosti William Barr se ještě dnes chystá členy…

Rumunsko přesune svou ambasádu do Jeruzaléma, přidá se i Honduras

24.03.2019 19:35 Rumunská premiérka Viorica Dancilaová dnes ve Spojených státech na konferenci Americko-izraelského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama