Před volbami v USA přituhuje. Twitter smazal 10 tisíc dezinformačních účtů

Společnost Twitter ze své sociální sítě odstranila přes 10.000 automatizovaných účtů, které publikovaly příspěvky odrazující americké voliče od účasti v úterních volbách do Kongresu. S odvoláním na vyjádření mluvčího Twitteru to napsala agentura Reuters. Účty podle mluvčího byly smazány na konci září a na začátku října.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Sociální síť Twitter

Tweety z odstraněných účtů se vydávaly za sdělení od Demokratické strany a na jejich přítomnost upozornil stranický výbor DCCC, který podporuje kandidáty demokratů ucházející se o křesla v americké Sněmovně reprezentantů. Kdo za sítí twitterových "botů" stojí, zatím není jasné.

Reuters uvádí, že 10.000 účtů představuje v kontextu dezinformačních operací na sociálních sítích poměrně malé množství: Twitter v nedávné době odstranil miliony účtů, které identifikoval jako původce zavádějících sdělení kolujících po jeho platformě v souvislosti s posledními prezidentskými volbami v USA.

Zásah ale údajně představuje úspěch pro rodící se iniciativu DCCC, který letos začal pracovat na zvrácení situace, kdy na sociálních sítích miliony účtů šíří o demokratech negativní a nepravdivé informace.

Ve světle dění z roku 2016 budí v USA možný dopad internetových dezinformací na nové volby velké obavy. Provozovatelé sociálních sítí kvůli potlačení problémového obsahu přijímají tisíce nových zaměstnanců a snaží se vylepšit své systémy, podle odborníků ale čelí čím dál sofistikovanějším operacím.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hackeři spustili masivní útok na počítače v USA, podezření padá na Kreml

16.11.2018 20:24 Internetové bezpečnostní firmy zaznamenaly nový hackerský útok Rusů údajně napojených na Kreml,…

Trump uděloval medaile svobody, mezi oceněnými je i Elvis Presley

16.11.2018 20:03 Americký prezident Donald Trump dnes v Bílém domě předal sedmi osobnostem Prezidentskou medaili…

Trump napsal odpovědi na Muellerovy dotazy, s odesláním zatím váhá

16.11.2018 19:37 Americký prezident Donald Trump už vyhotovil odpovědi na dotazy vyšetřovatele FBI Roberta Muellera,…

Trump narazil. Bílý dům musí vrátit akreditaci novináři CNN, nařídil soud

16.11.2018 18:15 Aktualizováno Federální soud ve Washingtonu dnes nařídil Bílému domu, aby okamžitě vrátil akreditaci zpravodaji…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama