Nové informace. V kalifornském baru zabíjel kulometčík Long (†28), už dříve s ním byly potíže

Útočník identifikovaný jako někdejší voják Ian David Long (28) zastřelil v noci na dnešek při útoku v baru v americkém městě Thousand Oaks nedaleko Los Angeles 12 lidí. Oznámil to místní šerif Geoff Dean.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Střelba v baru v Kalifornii

Běloch Long střílel z legálně zakoupené pistole ráže .45, kterou měl vybavenou rozšířeným zásobníkem. Podle šerifa vše ukazuje na to, že si své oběti vybíral náhodně.

zdroj: YouTube

Šerif uvedl, že jeho úřad má Longa v evidenci. V dubnu u něj zástupci šerifa zasahovali, neboť byl agresivní a choval se iracionálně. V záznamech je uveden také jako účastník dopravní nehody a oběť jistého sporu v baru.

Long pět let do března 2013 sloužil jako kulometčík u námořní pěchoty, kde získal hodnost rotného. Jeho domovskou základnou byla Havaj. Na přelomu let 2010 a 2011 byl sedm měsíců nasazen v Afghánistánu. Armáda uvedla, že Long získal několik ocenění a také medailí.

Nyní žil ve čtvrti, která je asi osm kilometrů vzdálena od baru, kde se útok stal. Long žil společně s matkou a jeden ze sousedů Richard Berge podle CNN vypověděl, že mu žena řekla, že se o syna obává. Podrobnosti týkající se domovní prohlídky úřady nesdělily, podle médií byl na místě přítomen také Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump si vymyslel úspěch? Chlubí se něčím, co nemůže dokázat

15.11.2018 21:18 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump považuje za jeden ze svých největších úspěchů v nejvyšší státní…

USA ocenily Schwarzenberga za rozvoj česko-amerických vztahů

15.11.2018 19:23 Politik Karel Schwarzenberg, historička Milada Polišenská a podnikatel Václav Muchna dnes obdrželi…

Souboj raket: Americký THAAD drtí Rusové, jejich systém S-400 jde na dračku

15.11.2018 18:34 Aktualizováno Nejméně 13 států má zájem o koupi ruských systémů protivzdušné obrany S-400 místo obdobných…

Nejhorší peklo v dějinách Kalifornie: Už 59 mrtvých, dron natočil zkázu v…

15.11.2018 08:20 Americké úřady opět zvýšily bilanci obětí ničivých požárů v Kalifornii. Na severu státu se našlo…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama