Memoáry Obamové jdou na dračku, vydavatel zvyšuje náklad

Nedávno vydané memoáry bývalé americké první dámy Michelle Obamové se na knižním trhu USA a Kanady podle očekávání staly bestsellerem. Jen první den se prodalo 725.000 exemplářů ve formě knih v pevných vazbách, audioknih nebo elektronických knih, oznámil vydavatel Crown Publishing. Knižní náklad byl zvýšen z 1,8 na 2,6 milionu výtisků.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Michelle Obamová

Životopisná kniha Obamové nazvaná Becoming vyšla v úterý a autorka se týž den vydala na propagační cestu po Spojených státech. Bývalá první dáma v knize vypráví o tom, jak vyrostla v Chicagu a jak se při tom musela potýkat s rasismem ve veřejném životě. Čtyřiapadesátiletá Obamová popsala i seznámení s budoucím manželem koncem 80. let v advokátní firmě, kde ho dostala na starost jako stážistu.

zdroj: YouTube

Otevřeně bývalá první dáma komentuje počínání nástupce svého muže v Bílém domě. Vyjadřuje "zděšení", které se jí zmocnilo v listopadu 2016, když zjistila, že Donald Trump volby vyhrál. Popsala, jak se "třásla vztekem", když média v říjnu 2016 zveřejnila videozáznam z roku 2005 zachycující Trumpovy obscénní výroky o ženách.

Obamová s knihou navštíví deset amerických měst, včetně rodného Chicaga, Los Angeles, Washingtonu, New Yorku či San Franciska. Deset procent z výtěžku za prodej vstupenek na tyto akce půjde na dobročinné účely, stejně jako část z prodeje životopisu Obamové i životopisu jejího manžela, který má vyjít příští rok.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Venezuelští vojáci u hranic zabili ženu, 15 lidí zranili

22.02.2019 18:03 Venezuelští vojáci dnes při střetu v oblasti přiléhající k brazilským hranicím zabili domorodou…

Vypukl hudební souboj o Venezuelu: Opozice pořádá koncert, Maduro si udělá…

22.02.2019 16:55 Boj o moc ve Venezuele se dnes změní na hudební souboj. V blízkosti venezuelsko-kolumbijské hranice…

Příprava na válku? Čínská armáda překvapila celý svět

22.02.2019 16:44 Aktualizováno Pokud by teď došlo ke konfliktu většího rozsahu, americké námořnictvo by to čínské podle všeho bez…

Vymyslel si napadení? Kauza herce Smolletta otřásá Amerikou, pustil se do…

22.02.2019 14:30 Aktualizováno Americký černošský herec Jussie Smollett (36), který čelí obvinění, že proti sobě zinscenoval…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama