Bílý dům chce opět odebrat akreditaci zpravodaji Acostovi, CNN hovoří o porušování ústavy

Bílý dům se chystá odebrat akreditaci zpravodaji televize CNN Jimu Acostovi, který o ni počátkem listopadu po sporu s prezidentem Donaldem Trumpem přišel, ale opět ji dočasně po zásahu soudu získal. Zpravodajská stanice již oznámila, že se kvůli záměru Bílého domu dnes obrátila na soud.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Jim Acosta
doporučujeme

Trumpova kancelář tvrdí, že Acosta se na tiskové konferenci 7. listopadu choval hrubě a nedodržel základní standardy, proto mu povolení k účasti na mediálních akcích v sídle prezidenta USA odebrala. CNN se Acosty zastala a obrátila se na soud s tím, že Bílý dům odebráním akreditace porušil první a pátý dodatek americké ústavy, které garantují svobodu tisku a upravují pravidla pro předkládání důkazů a pro tresty.

V pátek 16. listopadu soud ve Washingtonu předběžným rozhodnutím nařídil Bílému domu obnovit Acostovi akreditaci. Definitivní verdikt soud vynese až v řádném řízení. Bílým dům oznámil, že předběžný rozsudek respektuje. Později ale Acostu vyrozuměl, že mu akreditaci chce opět zablokovat, jakmile soudem nařízené podmínky vyprší. Podle CNN by Acosta o akreditaci mohl přijít na konci měsíce.

CNN v aktuálním prohlášení trvá na tom, že Bílý dům nadále porušuje první a pátý dodatek ústavy. "Takovéto jednání ohrožuje všechny žurnalisty a zpravodajské organizace. Jim Acosta a CNN budou pokračovat ve zpravodajství týkající se Bílého domu a prezidenta," dodala stanice.

V dnes podaných dokumentech, kterými se CNN dožaduje dalšího předběžného řízení, televize vyjádřila naději, že se spor podaří vyřešit dohodou bez zásahu soudu.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Změna, o které se nemluví: Expert popsal proces, který může proměnit svět

16.10.2019 00:01 NÁZOR - Ty nejzávažnější, pozvolné geopolitické škody, které páchá americký prezident Donald Trump…

V Brazílii spadl sedmipatrový dům, nejméně dva mrtví

15.10.2019 22:56 Aktualizováno Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči…

Ministři obrany USA a Ruska hovořili o situaci v Sýrii

15.10.2019 22:26 Ministři obrany Spojených států a Ruska dnes telefonicky jednali o situaci v Sýrii. Oznámilo to…

Venezuelu drtí inflace. Kuře stojí 80 tisíc, minimální mzda vzroste o 350…

15.10.2019 08:45 Venezuela kvůli obří inflaci prudce zvýší minimální mzdu. Včetně odměn by brzy mohla vrůst o více…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama