Rakev s Bushem je na cestě do Houstonu, let dostal speciální volací znak

Rakev s bývalým americkým prezidentem Georgem Bushem starším dnes na palubě prezidentského speciálu odletěla z Andrewsovy letecké základny u Washingtonu zpět do Houstonu. Tam se bude ve čtvrtek konat další smuteční obřad a ještě téhož dne bude exprezident v texaském městě College Station pohřben.

Přidejte svůj názor 1 komentář

letectví
doporučujeme

Spojené státy si dnem státního smutku připomínají Bushovu památku. Ve washingtonské katedrále se dnes také konal státní smuteční obřad, po kterém byla rakev s Bushem převezena na Andrewsovu základnu, kde se před odletem konala krátka pieta.

zdroj: YouTube

Bush starší zemřel minulý týden v Texasu ve věku 94 let. Do Washingtonu bylo jeho tělo dopraveno v pondělí, jeho rakev byla pak do středy vystavena v rotundě Kapitolu, sídle Kongresu USA.

Na poslední Bushovu cestu z Houstonu do Washingtonu a zpět poskytl současný šéf Bílého domu Donald Trump své prezidentské letadlo. Pokud je na palubě úřadující hlava Spojených států, má letoun volací znak Air Force One.

Dnešní a také pondělní let do metropole jsou označeny jako Special Air Mission 41 (Zvláštní letecká mise 41), což odkazuje na fakt, že Bush starší byl 41. americkým prezidentem.

Přílet do Houstonu je plánován na 23:30 SEČ. Rakev bude následně převezena do episkopálního kostela svatého Martina, kde se bude ve čtvrtek konat smuteční obřad. Po obřadu bude rakev vlakem dopravena do kampusu univerzity Texas A&M v College Station, kde je Bushova prezidentská knihovna. Tam bude na pozemku knihovny Bush uložen do hrobu po bok své manželky Barbary a dcery Robin, která zemřela v dětském věku na leukemii.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čínský diplomat se chtěl vysmát Applu. Namísto toho si uřízl pořádnou…

26.05.2019 17:20 Čínský velvyslanec v Pákistánu, Lijian Zhao se pokusil vysmát americkému prezidentovi Donaldu…

Peru zasáhlo zemětřesení o síle 7,5 stupně

26.05.2019 15:24 Aktualizováno Severní Peru zasáhlo silné zemětřesení. Americká geologická služba USGS dnes oznámila, že otřesy…

Trump dorazil do Japonska, přišel na zápas sumó

26.05.2019 13:01 Americký prezident Donald Trump a jeho manželka Melania dnes zhlédli v Japonsku zápas sumó ze židlí…

Žena přežila sama 17 dní v divočině na Havaji

26.05.2019 09:32 Záchranáři na Havaji našli pětatřicetiletou ženu, která se 8. května ztratila v místní přírodní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama