Muž šel k lékaři s banálním problémem. Od té doby 20 let trpěl jako zvíře, nakonec spáchal sebevraždu

Kanadu zasáhl případ muže, který se rozhodl podstoupit laserovou operaci očí. Běžně prováděný zákrok ale muži způsobil takové problémy, že už z nich neviděl jediné východisko. Po dvaceti letech bolestí spáchal sebevraždu.

Přidejte svůj názor

lékaři

Rodina 54letého Paula Fitzpatricka z kanadské provincie Ontario médiím vypověděla příběh tragického osudu muže, který nyní vyšetřuje policie. Vše začalo obyčejnou operací očí, při níž se laserem seřezává rohovka.

Po zákroku ale u Paula propukly silné bolesti očí. Neuralgie rohovky mu způsobila poškození nervů oka a bolest u ní může být tak nesnesitelná, že člověk není schopen běžného života. To potkalo i Paula.

Podle jeho matky se sice nechal operovat v době, kdy tyto zákroky nebyly na denním pořádku, pečlivě si ale vybral kliniku, na níž operaci podstoupí, a rozhodl se pro šetrnou formu zákroku, takzvanou fotorefrakční keratektomii. Při ní dojde k odstranění tenké horní vrstvy oka a jejímu zlikvidování, což má za následek lepší vidění.

Podle lékařů jde o bezpečný zákrok, Paul ale po operaci začal trpět migrénami a oči mu vysychaly. Nikdo z lékařů v Kanadě mu ale nedokázal pomoci a proto hledal Paul odborníky v USA i v Evropě. Bolest očí se však stupňovala a sám muž ji popisoval, jako kdyby mu někdo bodal žhavé jehly do očí.

Poslední měsíce svého života už jen ležel se zavřenýma očima, aby zmírnil nesnesitelnou bolest. Ani to ale nepomohlo a nakonec spáchal sebevraždu. Zanechal po sobě dopis na rozloučenou, v němž rodině vysvětlil, že to udělal kvůli nesnesitelné bolesti, kterou po tolika letech už nemohl vydržet. 

Zatímco v Kanadě jde o první případ, ve Spojených státech se pro stejný osud rozhodlo už několik lidí, které spojoval stejný problém, tedy útrpná bolest očí po operaci.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skrytá zbraň USA proti Venezuele ? Humanitární pracovníci vyjadřují obavy

23.02.2019 14:38 Venezuelská vláda nařídila částečně uzavřít hranice s Kolumbií, odkud by do země měla přijít…

Drama na venezuelské hranici: Vojáci prorazili Madurovu bariéru a…

23.02.2019 14:07 Na kolumbijsko-venezuelské hranici se dnes časně ráno místního času začaly shromažďovat skupiny…

Trumpova vláda zakázala financovat potratová vyšetření. Čeká se soudní…

23.02.2019 13:10 Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa v pátek omezila federální financování klinik, které…

Žena si 14 let stěžovala na bolesti v zádech. Když ji lékaři prohlédli,…

23.02.2019 12:59 Bolest zad trápí čas od času každého z nás. Pokud ale problém přetrvává, je na místě vyhledat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama