Americký odvolací soud zamítl Trumpův zákaz azylu pro ilegální migranty

Americký odvolací soud odmítl dovolit vládě prezidenta Donalda Trumpa s okamžitou platností uplatňovat zákaz udělovaní azylu veškerým migrantům, kteří vstoupí nelegálně z Mexika do USA. Informovala o tom dnes agentura AP.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Donald Trump
doporučujeme

Trump podepsal 9. listopadu nařízení, které znemožňuje komukoli, kdo překročil hranici mezi Spojenými státy a Mexikem mimo hraniční přechody, žádat o azyl.

Trump toto nařízení vydal v reakci na takzvané karavany migrantů, v nichž k hranicím USA míří s vidinou lepšího života tisíce lidí ze středoamerických zemí.

Na Trumpovo opatření podaly žalobu Americká unie občanských práv (ACLU) a Středisko pro ústavní práva (CCR), podle kterých americké právo umožňuje podat žádost o azyl každému bez ohledu na to, jak se do země dostal.

Soudce ze San Franciska minulý měsíc Trumpův zákaz na tři měsíce zablokoval. Ministerstvo spravedlnosti označilo verdikt za "absurdní" a obrátilo se na odvolací soud s požadavkem umožnit prosazování Trumpova nařízení během doby, kdy bude záležitost řešena soudy.

Odvolací soud ale požadavek Trumpovy vlády v pátek večer zamítl, přičemž uvedl, že zákaz vydaný prezidentem je pravděpodobně v rozporu se stávajícími americkými zákony.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

První zločin ve vesmíru? NASA zahájila nezvyklé vyšetřování

24.08.2019 15:23 Americká vesmírná agentura NASA podle listu The New York Times vyšetřuje pravděpodobně první…

V Amazonii zuří 2500 požárů. Bude povolána armáda, pomoc nabízí Trump i…

24.08.2019 14:07 Aktualizováno Brazilský prezident Jair Bolsonaro v pátek podpisem dekretu umožnil nasazení armády do boje s…

Jamajčana v USA neprávem věznili 82 dní, kvůli medu

24.08.2019 12:58 Téměř tři měsíce strávil ve Spojených státech ve vazbě muž, který si z Jamajky dovezl tři láhve…

Na letišti v Uruguayi zadrželi Čecha, v kufru pašoval pět kilo kokainu

24.08.2019 12:30 Aktualizováno Na letišti u uruguayské metropole Montevideo byl v pátek zadržen český občan, který měl v kufru…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama