Odplata nejtvrdšího šerifa USA? Zažaloval média, chce 300 milionů dolarů

Bývalý šerif Phoenixu Joe Arpaio, který se sám označoval za nejtvrdšího šerifa ve Spojených státech, zažaloval za pomluvu portál The Huffington Post, televizi CNN a magazín Rolling Stone a jako odškodnění žádá 300 milionů dolarů (6,8 bilionu korun). Informovala o tom televize ABC News.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

CNN Centrum v Atlantě, USA
doporučujeme

Arpaio tvrdí, že zpravodajství zmíněných médií poškodilo jeho šanci ucházet se v roce 2020 o senátorské křeslo za stát Arizona a hrubě pošlapalo jeho pověst.

zdroj: YouTube

Bývalý šerif navzdory dřívějšímu soudnímu zákazu organizoval dopravní kontroly cíleně namířené proti přistěhovalcům. To soudce loni v červenci vyhodnotil jako pohrdání soudem, za což Arpaiovi hrozilo až půl roku ve vězení. Ještě před vynesením verdiktu o výši trestu ho ale prezident Donald Trump omilostnil.

Arpaio v nově podané žalobě tvrdí, že CNN o něm letos v lednu informovala jako o usvědčeném zločinci, ačkoli nebyl odsouzen za zločin, ale za přestupek. Televize se podle bývalého šerifa poté nijak nesnažila omyl napravit. Také Rolling Stone použil termín zločinec, což magazín sice opravil, ale podle Arpaia ne každý o opravě ví. The Huffington Post zase chybně napsal, že soud Arpaia za pohrdání poslal do vězení.

Zda 300 milionů získá, Arpaio neví. Žalobu nicméně považuje za varování médiím, aby svá zpravodajství kontrolovala.

Někdejší šerif je v USA známou osobností. Je také součástí skupiny lidí, kteří prohlašují, že rodný list nyní již bývalé demokratické hlavy státu Baracka Obamy je padělek.

Podle některých spekulací se Obama nenarodil v USA, ale v zemi svého otce - v Keni na africkém kontinentu. To by zpochybnilo legálnost Obamova zvolení prezidentem, protože část zastánců tradicionalistického výkladu ústavy trvá na tom, že prezident se musí narodit na území Spojených států. Jiné názory zase tvrdí, že prezident může být jakýkoli rodilý Američan. A Obama je v každém případě Američanem po matce.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Manipulace s naivními Američany? Politolog mluví o debaklu na Blízkém…

19.10.2019 00:01 NÁZOR - Vedl nějaký zahraničněpolitický krok takto rychle k takové krizi? Danou otázku pokládá v…

Boeing lhal? O letounech 737 MAX možná poskytl zavádějící informace

18.10.2019 21:47 Interní komunikace mezi dvěma pracovníky americké strojírenské společnosti Boeing z roku 2016…

OSN se zbláznila? Venezuela má post v radě pro lidská práva. Otřesné, zní…

18.10.2019 16:39 Aktualizováno Valné shromáždění OSN ve čtvrtečním tajném hlasování zvolilo Venezuelu do Rady OSN pro lidská práva…

Vztahy Ruska a USA skřípou, jejich tajné služby ale spolupracují

18.10.2019 09:59 Navzdory mrazivým vztahům mezi Moskvou a Washingtonem pokračují pracovní kontakty mezi tajnými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama