Trest pro "macho" moderátora: Ve svém pořadu musí strpět feministky

Argentinský rozhlasový moderátor, obviněný z nenávistných výpadů proti ženám, musel v rámci dohody s prokurátory přistoupit na snad nejhorší myslitelný trest: ve svém pořadu musí po pět měsíců každý týden strpět feministku, deset minut ji nesmí skočit do řeči, jinak přerušit a ani ji kritizovat, dokud nedomluví. Zločin a trest v argentinském podání zaujal i světová média, včetně britské rozhlasové stanice BBC či francouzského deníku Le Monde.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Moderátor Angel Etchecopar, přezdívaný "Baby", se proslavil tím, že svůj pořad na Radiu 10 využíval ke slovním útokům na feministky jako "feminacistky" a "hnusné lidi". V rámci dohody se také zavázal vyvarovat se podobných výpadů po celý rok a věnovat menší dar na charitu.

"Zdálo se mi důležité, aby si Babyho posluchači mohli vyslechnout jiné názory a jiná vysvětlení, odlišná od těch, na která jsou zvyklí. Je to nápad, který nemá trestat, ale zlepšit toleranci," uvedl prokurátor Federico Vilalba Díaz.

Připustil, že moderátor se ukázal být dosti jinou osobností, než líčila jeho pověst v médiích. Kál se ze svých prohřešků a přesvědčoval, že se změní. Soudkyně proto souhlasila, že stáhne jeho případ z pořadu výměnou za zmíněnou dohodu. Podle ní speciální prokurátorka Verónica Guagninoová stanoví hlavní témata pro debatu a prokurátoři dodají seznam expertek.

Argentinský parlament tento měsíc přijal zákon, nařizující všem úředníkům a hodnostářům moci výkonné, soudní a zákonodárné podstoupit školení ohledně rovnoprávnosti. Zákon je pojmenován po jednadvacetileté Micaele Garcíaové, kterou loni unesli, znásilnili a zavraždili. Případ šokoval celou zemi a vyvolal demonstrace na obranu žen před násilím.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump chce rychle dobýt Mars. Údajně nabídl NASA neomezené prostředky

24.01.2019 09:09 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump měl NASA nabídnout „veškeré potřebné peníze“, aby mise s lidskou…

Trump ustoupil, poselství o stavu unie se kvůli sporu s Kongresem odkládá

24.01.2019 07:49 Šéf Bílého domu Donald Trump kvůli svému sporu s Kongresem o financování federálních úřadů odloží…

Světová města zavádějí noční starosty, vzorem je Amsterdam

24.01.2019 07:34 Ve velkých městech po celém světě se šíří nový trend v podobě jmenování "nočního starosty". Jako…

Smyčka kolem Madura se stahuje? Po USA vydala ostré prohlášení také EU

24.01.2019 07:27 Evropská unie vyzvala Venezuelu k uspořádání svobodných voleb. V prohlášení to v noci na dnešek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama