Nejhorší zážitek na světě: Lékaři při porodu utrhli hlavu novorozenci, o pár dní později se to stalo znovu

Porod je pro každou ženu jednou z nejtěžších, ale i nejradostnějších chvil v životě. V případě jisté Argentinky ale k pocitům štěstí po porodu nedošlo. Tehdy 30letá Reina Natalia se totiž setkala s tím nejhorším, co si kdo dovede představit.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

porody
doporučujeme

Tragédie se odehrála přesně před rokem, během vánočních svátků. Ženě se udělalo nevolno a s manželem vyhledali lékařskou pomoc. Tamní lékaři se domnívali, že těhotenství ženy neprobíhá bez komplikací, a proto rozhodli o předčasném porodu.

Děťátko bylo tehdy ve 22. týdnu a nebylo otočené hlavičkou dolů, přesto porodníci rozhodli o vyvolání přirozeného porodu. Reina žádala císařský řez, lékaři jej ale odmítli s tím, že nemají dostatek personálu.

Zpočátku probíhalo vše bez komplikací, jakmile odtekla plodová voda, porodníci začali ženě tlačit na břicho a tahali chlapečka ven. Podivné ale bylo, že Reina necítila kontrakce.

"Dítě táhli velmi silně. Cítila jsem to. Velmi to bolelo. Řekla jsem doktorce, že mi ubližuje, ale zase mě jen odbyla, že mi neubližuje, ať jsem tiše a pořádně roztáhnu nohy. Nakonec vytáhli tělíčko, ale viděla jsem jen spodní část, neukázali mi ho celé," popisuje Reina pro místní média.

Lékaři moc dobře věděli, proč jí tělo neukázali celé. Ženu namísto toho okamžitě chtěli odvézt na operační sál. Reina se ale ptala, a porodníci se museli přiznat.

"Řekli mi, že hlava dítěte je stále ve mně." To ženu šokovalo. Manžel šel koupit pleny a když se vrátil, viděl jednoho z lékařů držet bezhlavé tělíčko miminka. I on tomu nemohl uvěřit.

Nikdo zpočátku nevěděl, proč lékaři tak trvali na klasickém porodu, až prohlášení nemocnice upřesnilo, že se tak lékaři rozhodli proto, že "rodička již byla otevřena na 11 cm."

"Dítě bylo stále v porodních cestách a tělo vyšlo první. Když měla jít ven hlavička, došlo k tak silné kontrakci, že chlapečkovi odtrhla hlavu," popisuje vedení nemocnice nešťastný porod. Hlavičku chtěli lékaři dostat ven operací, nakonec ale vyšla sama spolu s placentou.

Nejde o jediný případ

Ačkoliv se o podobných případech na veřejnosti příliš nemluví, nejde o jediný případ porodu, při němž děťátko přišlo o hlavičku. Jen o několik dní později se obdobný případ odehrál v Brazílii.

Osmadvacetiletá Renata dos Santosová při porodu málem přišla o život. I v tomto případě hlava děťátka uvízla v matčině lůně a lékaři se museli rozhodnout, co dál.

Bolest se stupňovala a žena při porodu doslova křičela o pomoc. Lékaři proto nakonec sáhli k jediné možnosti, kterou podle svých slov měli. Hlavičku dítěte uvízlou v matce museli uříznout.

Oba případy vyšetřovaly příslušné úřady a zástupci tamních prokuratur rozhodli o finančních trestech. Ty ale životy dětí zpátky nevrátí.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump se vloží do případu rappera zatčeného ve Švédsku

20.07.2019 17:37 Americký prezident Donald Trump v pátek slíbil, že zavolá švédskému premiérovi Stefanu Löfvenovi,…

USA posílají kvůli Íránu do Saúdské Arábie rakety a armádu

20.07.2019 11:18 Spojené státy vysílají do Saúdské Arábie rakety Patriot a vojenskou jednotku o 500 mužích,…

Američtí prokurátoři obvinili krajana ruského původu z podpory IS

19.07.2019 20:14 Prokuratura Spojených států obvinila z podpory teroristické organizace Islámský stát (IS) Američana…

Amerika na nohou: Muslimská kongresmanka si vzala svého bratra?

19.07.2019 20:08 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump v minulých dnech ostře napadl čtveřici demokratických kongresmanek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama