Zatoužili mimozemšťané po návštěvě vánočního New Yorku? Modrý záblesk na obloze vyděsil Američany

Měli jste někdy sen o návštěvě vánočního New Yorku? Včera se mohlo zdát, že po tom samém zatoužili i mimozemšťané. Nad Velkým jablkem se totiž „vznášelo“ podivuhodné modré světlo, které někteří místní označili za UFO. Vysvětlení spektakulárního jevu přitom bylo velice prosté.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

UFO

Modrý záblesk na obloze nad New Yorkem způsobil výbuch transformátoru společnosti Con Edison v Queensu, který přinesl krátkodobé utlumení přenosu elektrické energie do částí této newyorské čtvrti. Například pouliční světla pouze problikávala, ba dokonce i zcela zhasla.

Výbuch však nejvíce vystrašil místní rezidenty. Anna Mayo popisuje, jak vzápětí po výbuchu vyběhla ze svého bytu jako o život. „Viděl jsem jen jasný modrý plamen a obloha se náhle rozsvítila,“ popisuje jeden z jejích sousedů Gordon Thomas a dodává: „Myslel jsem, že to někdo odpálil. Utíkal jsem nejrychleji, co dokážu.“

Jak už bývá ve Spojených státech zvykem, někteří si mysleli, že jde o UFO. „Sakra, myslel jsem, že UFO narazilo do Con Ed,“ líčí situaci obyvatel Queensu Joe Calderone. „Myslel jsem, že je konec světa.“

Newyorská policie však podobné spekulace ihned vyvracela. „Nemáme žádné důkazy o mimozemské aktivitě,“ napsala NYPD na svůj twitterový profil. „Žádní mimozemšťané,“ reagoval mluvčí starosty New Yorku.

Kancelář starosty Billa de Blasia následně potvrdila, že za zábleskem stojí přepětí v jedné z rozvoden Con Ed. Následný výpadek způsobil krátké přerušení provozu i na newyorském letišti La Guardia.

„Došlo ke krátkému požáru v rozvodně v Astorii, který se týkal i několika transformátorů a způsobil přerušení dodávky elektřiny. V současnosti celý incident vyšetřujeme,“ napsala v oficiálním prohlášení společnost Con Edison.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pobřeží Chile zasáhlo silné zemětřesení

20.01.2019 08:56 Zemětřesení o síle 6,7 stupně otřáslo městy na severním pobřeží Chile, žádné větší škody ale…

Spor o zeď: Trump nabídl kompromis, Pelosiová odmítla

20.01.2019 04:55 Americký prezident Donald Trump dnes nabídl demokratům dočasnou ochranu migrantů, kteří se do USA…

Raketa Delta-4H konečně odstartovala, vynesla zřejmou americkou špionážní…

20.01.2019 04:33 Z Vandenbergovy letecké základny v Kalifornii dnes po mnohých odkladech konečně odstartovala mocná…

V Mexiku explodoval plynovod, 67 mrtvých a 75 zraněných

19.01.2019 21:40 Aktualizováno Při výbuchu poškozeného palivového potrubí ve středním Mexiku zahynulo v noci na dnešek nejméně 67…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama