Kalifornii ochromily sesuvy půdy: Masa bahna a kamení uvěznila řidiče v autech +VIDEO

Silné víkendové lijáky způsobily sesuvy půdy v oblasti jižní Kalifornie, které zasáhly loňské ničivé požáry, a uvěznily motoristy na silnicích. Vydatné srážky a silný vítr trápí i další oblasti tichomořského pobřeží Spojených států. Dnes o tom informovala agentura AP.

Přidejte svůj názor

Policie USA, ilustrační foto
doporučujeme

Víkendové přívaly deště uvolnily svahy kopců kolem města Malibu. Místy přes metr vysoká vrstva bahna a kamení zavalila vyhlídkovou silnici severozápadně od Los Angeles vedoucí po tichomořském pobřeží. Ta musela být uzavřena a silničáři se snaží odtáhnout uvízlá vozidla a zajistit její průjezdnost. Dosud nebyli hlášeni žádní zranění.

zdroj: YouTube

Svahy, které požáry zbavily vegetace, jsou značně nestabilní a v případě podmáčení se snadno sesouvají.

Americká Národní meteorologická služba zaznamenala v okolí Malibu téměř 20 milimetrů srážek během jediné hodiny. "To je velká intenzita," sdělila služba na svém twitteru. Celkově spadlo v pobřežních oblastech jižní Kalifornie zhruba 38 milimetrů, v přilehlých horách napadlo množství sněhu. Výstraha před intenzivním deštěm a sněžením platí do čtvrté hodiny ranní místního času (13:00 SEČ).

Varování před bleskovými povodněmi v regionech postižených požáry, které spálily plochu o více než 404 kilometrech čtverečních a zničily přes 16.000 budov, bylo odvoláno. V neděli svítilo nad Los Angeles slunce a nechalo suchý červený koberec při večerním ceremoniálu předávání Zlatých glóbů.

Na severu nejlidnatějšího amerického státu způsobil vydatný déšť a silný vítr zrušení či zpoždění letů na mezinárodním letišti v San Francisku. V oblasti hlavního města Sacramenta spadané stromy v neděli v noci přerušily dodávky elektřiny pro alespoň 20.000 obyvatel. V pohoří Sierra Nevada napadlo za víkend téměř metr sněhu. Varování před lavinami bylo kromě Kalifornie vydáno také pro státy Nevada a Utah.

Postiženy sněhovou bouří jsou i tichomořské státy Washington a Oregon. Vítr o rychlosti téměř sto kilometrů v hodině nechal statisíce lidí bez elektrického proudu a načas uzavřel letiště Sea-Tac u Seattlu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Barr stále nezveřejnil Muellerovu zprávu. Trump se chová nezvykle, média…

24.03.2019 20:20 Americký generální prokurátor a ministr spravedlnosti William Barr se ještě dnes chystá členy…

Rumunsko přesune svou ambasádu do Jeruzaléma, přidá se i Honduras

24.03.2019 19:35 Rumunská premiérka Viorica Dancilaová dnes ve Spojených státech na konferenci Americko-izraelského…

Trump podepíše dekret o Golanech, oznámil izraelský ministr. Bílý dům…

24.03.2019 16:32 Americký prezident Donald Trump v pondělí podepíše dekret, v němž uzná svrchovanost Izraele nad…

Válka pohlaví. Mexické ženy bojují za rovnoprávnost i v ringu

24.03.2019 15:05 S maskami na obličejích a v pestrobarevných oděvech se ženy chystají utkat se s bojovníky mnohem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama