Kalifornii ochromily sesuvy půdy: Masa bahna a kamení uvěznila řidiče v autech +VIDEO

Silné víkendové lijáky způsobily sesuvy půdy v oblasti jižní Kalifornie, které zasáhly loňské ničivé požáry, a uvěznily motoristy na silnicích. Vydatné srážky a silný vítr trápí i další oblasti tichomořského pobřeží Spojených států. Dnes o tom informovala agentura AP.

Přidejte svůj názor

Policie USA, ilustrační foto
doporučujeme

Víkendové přívaly deště uvolnily svahy kopců kolem města Malibu. Místy přes metr vysoká vrstva bahna a kamení zavalila vyhlídkovou silnici severozápadně od Los Angeles vedoucí po tichomořském pobřeží. Ta musela být uzavřena a silničáři se snaží odtáhnout uvízlá vozidla a zajistit její průjezdnost. Dosud nebyli hlášeni žádní zranění.

zdroj: YouTube

Svahy, které požáry zbavily vegetace, jsou značně nestabilní a v případě podmáčení se snadno sesouvají.

Americká Národní meteorologická služba zaznamenala v okolí Malibu téměř 20 milimetrů srážek během jediné hodiny. "To je velká intenzita," sdělila služba na svém twitteru. Celkově spadlo v pobřežních oblastech jižní Kalifornie zhruba 38 milimetrů, v přilehlých horách napadlo množství sněhu. Výstraha před intenzivním deštěm a sněžením platí do čtvrté hodiny ranní místního času (13:00 SEČ).

Varování před bleskovými povodněmi v regionech postižených požáry, které spálily plochu o více než 404 kilometrech čtverečních a zničily přes 16.000 budov, bylo odvoláno. V neděli svítilo nad Los Angeles slunce a nechalo suchý červený koberec při večerním ceremoniálu předávání Zlatých glóbů.

Na severu nejlidnatějšího amerického státu způsobil vydatný déšť a silný vítr zrušení či zpoždění letů na mezinárodním letišti v San Francisku. V oblasti hlavního města Sacramenta spadané stromy v neděli v noci přerušily dodávky elektřiny pro alespoň 20.000 obyvatel. V pohoří Sierra Nevada napadlo za víkend téměř metr sněhu. Varování před lavinami bylo kromě Kalifornie vydáno také pro státy Nevada a Utah.

Postiženy sněhovou bouří jsou i tichomořské státy Washington a Oregon. Vítr o rychlosti téměř sto kilometrů v hodině nechal statisíce lidí bez elektrického proudu a načas uzavřel letiště Sea-Tac u Seattlu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Marihuana vylečí drogovou závislost? To si můžou myslet jen v USA

26.06.2019 17:27 Aktualizováno Některé státy USA dekriminalizovaly užívání marihuany pro soukromé účely. Navíc se na veřejnosti…

Trumpův šéf protokolu končí, do práce nosil bič

26.06.2019 16:54 Šéf protokolu administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa Sean Lawler se chystá skončit ve…

Třetí summit Trump-Kim? Mezi USA a KLDR se vedou zákulisní rozhovory

26.06.2019 10:04 Spojené státy vedou zákulisní hovory se Severní Koreou ohledně uspořádání třetího summitu mezi…

Vyšetřovatel Mueller bude vypovídat v Kongresu. Zavaří Trumpovi?

26.06.2019 07:36 Bývalý zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller, který dva roky objasňoval ruské vměšování do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama