Kalifornii ochromily sesuvy půdy: Masa bahna a kamení uvěznila řidiče v autech +VIDEO

Silné víkendové lijáky způsobily sesuvy půdy v oblasti jižní Kalifornie, které zasáhly loňské ničivé požáry, a uvěznily motoristy na silnicích. Vydatné srážky a silný vítr trápí i další oblasti tichomořského pobřeží Spojených států. Dnes o tom informovala agentura AP.

Přidejte svůj názor

Policie USA, ilustrační foto

Víkendové přívaly deště uvolnily svahy kopců kolem města Malibu. Místy přes metr vysoká vrstva bahna a kamení zavalila vyhlídkovou silnici severozápadně od Los Angeles vedoucí po tichomořském pobřeží. Ta musela být uzavřena a silničáři se snaží odtáhnout uvízlá vozidla a zajistit její průjezdnost. Dosud nebyli hlášeni žádní zranění.

zdroj: YouTube

Svahy, které požáry zbavily vegetace, jsou značně nestabilní a v případě podmáčení se snadno sesouvají.

Americká Národní meteorologická služba zaznamenala v okolí Malibu téměř 20 milimetrů srážek během jediné hodiny. "To je velká intenzita," sdělila služba na svém twitteru. Celkově spadlo v pobřežních oblastech jižní Kalifornie zhruba 38 milimetrů, v přilehlých horách napadlo množství sněhu. Výstraha před intenzivním deštěm a sněžením platí do čtvrté hodiny ranní místního času (13:00 SEČ).

Varování před bleskovými povodněmi v regionech postižených požáry, které spálily plochu o více než 404 kilometrech čtverečních a zničily přes 16.000 budov, bylo odvoláno. V neděli svítilo nad Los Angeles slunce a nechalo suchý červený koberec při večerním ceremoniálu předávání Zlatých glóbů.

Na severu nejlidnatějšího amerického státu způsobil vydatný déšť a silný vítr zrušení či zpoždění letů na mezinárodním letišti v San Francisku. V oblasti hlavního města Sacramenta spadané stromy v neděli v noci přerušily dodávky elektřiny pro alespoň 20.000 obyvatel. V pohoří Sierra Nevada napadlo za víkend téměř metr sněhu. Varování před lavinami bylo kromě Kalifornie vydáno také pro státy Nevada a Utah.

Postiženy sněhovou bouří jsou i tichomořské státy Washington a Oregon. Vítr o rychlosti téměř sto kilometrů v hodině nechal statisíce lidí bez elektrického proudu a načas uzavřel letiště Sea-Tac u Seattlu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejhorší herecký výkon? Trump a jeho manželka jsou nominováni na Zlatou…

21.01.2019 10:48 Americký prezident Donald Trump i jeho manželka Melanie získali nominace na anticenu Zlatá malina,…

Írán je jediným vítězem americké invaze do Iráku, tvrdí rozsáhlá studie

21.01.2019 10:44 Detailní studie, kterou si nechala zpracovat americká armáda, zkoumá chyby a úspěchy války v Iráku.…

Do rokle v Bolívii se zřítil autobus, padal sto metrů. Mnoho mrtvých a…

21.01.2019 09:49 Při nehodě autobusu na jihu Bolívie zahynulo v neděli nejméně 13 lidí a dalších 26 bylo zraněno.…

Exploze potrubí v Mexiku má už 85 obětí. Kritice čelí armáda i prezident…

21.01.2019 07:26 Počet obětí víkendového požáru palivového potrubí ve středním Mexiku vzrostl na 85, informoval o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama