Argentina se bouří proti utahování opasků, do ulic vyšly desítky tisíc lidí

Desítky tisíc lidí se ve čtvrtek večer zúčastnily v Buenos Aires demonstrace proti úsporným opatřením, které prosazuje vláda pravicového prezidenta Mauricia Macriho. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Protesty, které zorganizovaly odbory, by se měly pravidelně opakovat.

Přidejte svůj názor

Vlajka Argentiny
doporučujeme

"Lidé nemůžou vyjít s penězi. Všechna opatření, která vláda přijala, jsou namířená proti pracujícím," řekl během protestu Pablo Moyano, předseda odborového svazu řidičů kamionů.

zdroj: YouTube

Lidé v argentinské metropoli demonstrovali mimo jiné proti rostoucím cenám elektřiny a plynu, které podle agentury Reuters kvůli seškrtání státních dotací od nástupu Macriho k moci v roce 2015 vzrostly až o 2000 procent.

Pravidelnými demonstracemi chtějí lidé zvýšit tlak na Macriho před prezidentskými a parlamentními volbami, které jsou naplánované na konec letošního října.

Argentinci proti vládě protestovali již loni, kdy Macri kvůli zhoršujícímu se stavu ekonomiky dohodl úvěr od Mezinárodního měnového fondu (MMF). Právě jemu prezident slíbil, že sníží zadlužení země. Mnozí Argentinci se ale obávají, aby se neopakovala situace z přelomu tisíciletí, kdy země byla nucena vyhlásit bankrot. Tehdejší vláda se rovněž zadlužila u MMF a úsporná opatření výrazně zhoršila sociální postavení milionů lidí.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trest smrti? Média o Trumpovi lhala, útočí Sandersová

25.03.2019 18:42 Americká média a demokraté během uplynulých dvou let obviňovali prezidenta Donalda Trumpa, že je…

Trump definitivně uznal izraelskou svrchovanost nad Golanami

25.03.2019 18:29 Dekret, kterým Spojené státy uznávají svrchovanost Izraele nad Golanskými výšinami, podepsal dnes v…

Ruská pomoc Madurovi? Dvě letadla údajně dopravila do Venezuely vojáky a…

25.03.2019 18:06 Aktualizováno Dvě ruská vojenská letadla dopravila do Venezuely stovku vojáků a 35 tun materiálu v rámci …

Trump byl seslán Bohem, aby zachránil Židy, prohlásil americký ministr…

25.03.2019 15:36 Americký ministr zahraničí Mike Pompeo prohlásil, že americký prezident Donald Trump „byl seslán…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama