V USA našli měsíce pohřešovanou dívku (13), utekla vrahovi svých rodičů

Americká policie nalezla třináctiletou dívku, která byla pohřešována od loňského října, kdy byli její rodiče zavražděni. Policie zadržela 21letého muže, jehož obvinila z toho, že zavraždil oba dospělé, aby se dívky zmocnil. Dívce se podařilo utéct z domku, kde ji její věznitel téměř tři měsíce držel, uvedli vyšetřovatelé.

Přidejte svůj názor

Policie USA, ilustrační foto

"Jsme šťastní, že se nikdo nepřestal modlit a nikdo to nevzdal, tak jako my," uvedla dívčina teta Jennifer Smithová.

Jayme Clossová zmizela loni 15. října ve městě Barron ve Wisconsinu. V domě, kde žila, nalezla policie její rodiče zavražděné. Případ vyvolal celostátní pátrání po pohřešované, do kterého se zapojily stovky policistů a více než tisícovka dobrovolníků. S postupem času ale intenzita pátrání slábla, ačkoli její blízcí stále věřili, že žije.

Policie z jejího únosu obvinila Jakea Pattersona, který dívku po vraždě jejích rodičů odvezl do 100 kilometrů vzdáleného městečka Gordon. Tam jí podle všeho věznil až do čtvrtka, kdy se dívce v nestřežené chvíli podařilo prchnout a požádat o pomoc ženu, která venčila psa. Ta ji dovedla k sousedce, která v ní ihned poznala pohřešovanou dívku a zavolala policii. Za necelou čtvrthodinu byl Patterson zadržen.

Jedna z žen, které s dívkou mluvily, řekla agentuře AP, že oběť svého únosce neznala. Netušila ani, kde se přesně nachází.

Dosud jediné známé pojítko mezi oběma zveřejnil šéf firmy provozující drůbežárnu v Barronu. Patterson tam podle něho v roce 2016 jeden den pracoval spolu s dívčinými rodiči. Hned druhý den však práci opustil s tím, že se stěhuje.

Mladík dosud neměl problémy s dodržováním zákonů a podle svědků citovaných americkými médii působil jako slušný a inteligentní člověk. Jeho motiv policie zatím nezná.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brazilský exprezident Temer zatčen kvůli korupci. Barbarství, brání se

21.03.2019 21:22 Aktualizováno Brazilská policie dnes zatkla bývalého prezidenta Michela Temera kvůli obviněním souvisejícím s…

Trump odmítá Kongresu prozradit, o čem mluvil s Putinem

21.03.2019 19:59 Bílý dům odmítl žádost demokratických kongresmanů o informace týkající se obsahu rozhovorů…

Ukrajinský prokurátor se obořil na americkou velvyslankyni, USA si to…

21.03.2019 16:56 Americké ministerstvo zahraničí dnes odmítlo výpad ukrajinského generálního prokurátora Jurije…

Maduro nechává brutálně mučit vojáky, poručík zveřejnil videa z vězení

21.03.2019 10:08 Poručík venezuelské armády, který nedávno emigroval, zveřejnil tajně natočená videa z věznice, kde…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama