Saúdskoarabská dívka, která utekla od rodiny, je v Kanadě. Přivítala ji ministryně

Osmnáctiletá Saúdská Arabka Rahaf Kunúnová, která uprchla od rodiny a vzbudila mezinárodní pozornost kvůli své dobrodružné cestě za udělením azylu, dnes letadlem přicestovala do Toronta. Dívka na sociálních sítích zveřejnila svůj příběh a obavy, že by ji ve vlasti čekala smrt kvůli rozhodnutí vzdát se islámu. Právě Kanada nakonec Kunúnové nabídla azyl.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Rahaf Kunúnová

Mladou Saúdskou Arabku na letišti v Torontu přivítala osobně kanadská ministryně zahraničí Chrystia Freelandová. "Tohle je odvážná nová Kanaďanka," řekla reportérům šéfka kanadské diplomacie. Sama Kunúnová s novináři nehovořila.

zdroj: YouTube

Dívka od rodiny uprchla minulou sobotu z Kuvajtu, odkud odletěla do Bangkoku a chtěla se dostat dál do Austrálie. Po příletu do Thajska se zabarikádovala v hotelovém pokoji, aby zabránila své deportaci, a šířila odtamtud prostřednictvím twitteru zprávy o své situaci. Neuposlechla příkazu thajských úřadů, aby odletěla zpět do Kuvajtu, a odmítla se setkat i se svým otcem a s bratrem.

Kunúnová tvrdí, že doma dlouhodobě čelila fyzickému, slovnímu a citovému zneužívání ze strany mužských rodinných příslušníků. Na základě toho jí už status uprchlice přiznala OSN.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do USA se valí migranti z Československa. Trump kvůli zdi věří bludům

20.01.2019 22:06 Aktualizováno Debata o podobě rozpočtu USA, která trvá už několik týdnů, dosáhla bodu, kdy ustupují racionální…

Výbuch paliva v Mexiku má už 79 mrtvých. Veřejnost žádá odpovědi

20.01.2019 17:51 Aktualizováno Při výbuchu a následném požáru palivového potrubí ve středním Mexiku přišlo v noci na sobotu o…

Pobřeží Chile zasáhlo silné zemětřesení

20.01.2019 08:56 Zemětřesení o síle 6,7 stupně otřáslo městy na severním pobřeží Chile, žádné větší škody ale…

Spor o zeď: Trump nabídl kompromis, Pelosiová odmítla

20.01.2019 04:55 Americký prezident Donald Trump dnes nabídl demokratům dočasnou ochranu migrantů, kteří se do USA…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama