Na odvykací klinice v Ekvádoru vypukl požár, 18 lidí uhořelo

Při požáru kliniky pro léčbu závislostí v ekvádorském městě Guayaquil zemřelo v pátek 18 lidí. Informovala o tom místní prokuratura, podle níž bylo po tragédii zadrženo pět lidí spojených s vedením zařízení, jehož provoz nebyl oficiálně povolen.

Přidejte svůj názor

Ekvádor, ilustrační foto

Požár podle policie způsobili pacienti, když ve snaze dovolat se otevření uzamčených prostor zapálili matrace svých postelí. Podle příbuzné jednoho z nich, kterou cituje list La Hora, však pracovníci kliniky na volání pacientů o pomoc nereagovali.

Cekem 18 lidí zemřelo, většina z nich se podle médií udusila. Několik dalších bylo s popáleninami převezeno do nemocnice.

"Zodpovědné osoby již byly zadrženy. Nedovolíme, aby smrt nevinných lidí zůstala nepotrestána. Vláda je s vámi!" napsal na twitteru ekvádorský prezident Lenín Moreno, který vyjádřil soustrast příbuzným obětí.

Klinika s desítkami pacientů závislých na alkoholu či drogách byla situována v nevyhovujících prostorách patrového domu v chudinské čtvrti přístavního města na jihozápadě Ekvádoru. Podobná střediska vznikající bez potřebných licencí nejsou podle médií v této jihoamerické zemi nijak výjimečná.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do USA se valí migranti z Československa. Trump kvůli zdi věří bludům

20.01.2019 22:06 Aktualizováno Debata o podobě rozpočtu USA, která trvá už několik týdnů, dosáhla bodu, kdy ustupují racionální…

Výbuch paliva v Mexiku má už 79 mrtvých. Veřejnost žádá odpovědi

20.01.2019 17:51 Aktualizováno Při výbuchu a následném požáru palivového potrubí ve středním Mexiku přišlo v noci na sobotu o…

Pobřeží Chile zasáhlo silné zemětřesení

20.01.2019 08:56 Zemětřesení o síle 6,7 stupně otřáslo městy na severním pobřeží Chile, žádné větší škody ale…

Spor o zeď: Trump nabídl kompromis, Pelosiová odmítla

20.01.2019 04:55 Americký prezident Donald Trump dnes nabídl demokratům dočasnou ochranu migrantů, kteří se do USA…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama