Bezosův rozvod bude rychlý jako balíček od Amazonu? U superboháčů to jde snáz, říkají právníci

Rozvod zakladatele a generálního ředitele internetového obchodu Amazon Jeffa Bezose se ženou MacKenzie se dá vyřídit stejně rychle jako objednávka u téže firmy. Agentuře Bloomberg to řekl americký právník Christopher Melcher. I podle jiných rozvodových specialistů se případy rozvádějících se superboháčů dají řešit snáze. Případné spory a výčitky lze totiž zahladit penězi.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Jeff Bezos, zakladatel Amazon

Čistý majetek současného nejbohatšího muže světa činí podle milionářského indexu Bloombergu 137 miliard dolarů (zhruba tři biliony Kč). Protože se manželé nechali slyšet, že se rozcházejí "jako přátelé", je pravděpodobné, že se z MacKenzie, která se podílela na začátcích Amazonu, stane nejbohatší žena světa, píše Bloomberg.

"Mimořádně zbohatli, protože byli chytří," charakterizoval agentuře Bloomberg klienty, s nimiž pracuje, rozvodový právník Michael Stutman. "A inteligentní lidé neutrácejí peníze za právníky..., utrácejí je tak, aby maximalizovali majetek, který jim po rozvodu zůstane," upřesnil. Ale dodal: "Někdy se drahé rozvodové tahanice vyloučit nedají."

Pětapadesátiletý Bezos založil firmu Amazon v roce 1994. Loni v dubnu uvedl, že manželčina podpora sehrála při založení podniku významnou roli. Upozornil rovněž, že manželka v prvním roce vedla účetnictví firmy. Že se rozvedou, oznámili Bezosovi po 25letém manželství ve společném prohlášení ve středu. Osmačtyřicetiletá MacKenzie Bezosová je nyní spisovatelkou. Manželé mají čtyři děti - tři syny a adoptovanou dceru.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Demokraté nechtějí Barra za ministra spravedlnosti USA, není jim to nic…

17.01.2019 08:20 Lídr demokratů v Senátu Chuck Schumer nepodpoří kandidaturu Williama Barra na post ministra…

FBI zadržela nebezpečného muže, měl detailní plán útoku na Bílý dům

17.01.2019 07:36 Americká policie ve středu zadržela muže, který měl podrobně promyšlený plán útoku na Bílý dům.…

Trump dostal neobvyklou žádost. Vyhoví šéfce Sněmovny reprezentantů?

17.01.2019 07:21 Aktualizováno Předsedkyně Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu Nancy Pelosiová ve středu vyzvala prezidenta…

Ničivá zbraň v plné síle. Americké letectvo se chystá umlčet kritiky +…

17.01.2019 00:01 Poslední komentáře týkající amerického bojového letounu páté generace F-35 se zaměřují na jeho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama