Noční můra všech lidí s arachnofobií. V Brazílii „pršely z nebe“ stovky pavouků + VIDEO

Na sociálních sítích se objevila nahrávka, ze které se zdá, jako by z nebe pršeli pavouci. Video pochází z Brazílie a ve skutečnosti zachycuje obrovskou síť, kterou stovky živočichů obývají. I tak však nahrávka nejednomu člověku způsobí mrazení v zádech.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Video zachycuje stovky pohybujících se pavouků, kteří vypadají, jako by z nebe padali. Podle deníku Guardian bylo natočeno zhruba 250 kilometrů severovýchodně od města Sao Paulo.

Tento fenomén není podle odborníků v oblasti zase až tak neobvyklý. Nejčastěji k němu dochází, když je počasí v regionu vlhké a velmi teplé.

João Pedro Martinelli Fonseca, který úkaz natočil, byl zrovna se svou rodinou na návštěvě prarodičů. „Bylo tu mnohem více sítí a pavouků, než můžete vidět na videu,“ řekla majitelka místní farmy Jercina Martinelliová lokálním novinám. „Zažili jsme to již dříve, vždy při západu slunce, když panovaly opravdu teplé dny.“

Podle místního biologa Adalberta dos Santose staví pavouci tuto mohutnou společnou síť proto, aby snáze ulovili kořist. Jedná se o specifický druh pavouka parawixia bistriata, který je známý právě pro své „sociální“ chování.

Vlákna, která pavouci produkují, jsou tak jemná, že je jejich síť při běžném pohledu téměř neviditelná. Proto se na videu zdá, jakoby se ve vzduchu vznášeli nebo „pršeli“ z nebe.

Přes den se tito pavouci shluknou na jedno místo a ve vegetaci tak utvoří velkou „kouli“. Na večer se vydávají do sítě, kde chytají kořist, kterou se někdy mnohou stát i menší ptáci.

Pro lidi není jed těchto pavouků nijak zvlášť toxický, podle odborníků by se následky jejich kousnutí daly přirovnat k tomu od červených mravenců.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Mexiku explodoval plynovod, 66 mrtvých a 76 zraněných

19.01.2019 15:42 Aktualizováno Při výbuchu rozbitého palivového potrubí ve středním Mexiku zahynulo v noci na dnešek nejméně 66…

Trump uctil památku Američanů, kteří zahynuli v Sýrii

19.01.2019 15:24 Americký prezident Donald Trump dnes na letecké základně nedaleko Doveru ve státě Maryland vzdal…

Kolumbie žádá od Kuby zatření a vydání vůdců ELN

19.01.2019 10:51 Kolumbie vyzvala Kubu, aby zatkla desítku velitelů povstalecké organizace Vojsko národního…

V USA zvažují rekordní pokutu pro Facebook

19.01.2019 06:07 Americké dozorčí orgány zvažují, že uloží internetové společnosti Facebook rekordní pokutu za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama