Noční můra všech lidí s arachnofobií. V Brazílii „pršely z nebe“ stovky pavouků + VIDEO

Na sociálních sítích se objevila nahrávka, ze které se zdá, jako by z nebe pršeli pavouci. Video pochází z Brazílie a ve skutečnosti zachycuje obrovskou síť, kterou stovky živočichů obývají. I tak však nahrávka nejednomu člověku způsobí mrazení v zádech.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Video zachycuje stovky pohybujících se pavouků, kteří vypadají, jako by z nebe padali. Podle deníku Guardian bylo natočeno zhruba 250 kilometrů severovýchodně od města Sao Paulo.

Tento fenomén není podle odborníků v oblasti zase až tak neobvyklý. Nejčastěji k němu dochází, když je počasí v regionu vlhké a velmi teplé.

João Pedro Martinelli Fonseca, který úkaz natočil, byl zrovna se svou rodinou na návštěvě prarodičů. „Bylo tu mnohem více sítí a pavouků, než můžete vidět na videu,“ řekla majitelka místní farmy Jercina Martinelliová lokálním novinám. „Zažili jsme to již dříve, vždy při západu slunce, když panovaly opravdu teplé dny.“

Podle místního biologa Adalberta dos Santose staví pavouci tuto mohutnou společnou síť proto, aby snáze ulovili kořist. Jedná se o specifický druh pavouka parawixia bistriata, který je známý právě pro své „sociální“ chování.

Vlákna, která pavouci produkují, jsou tak jemná, že je jejich síť při běžném pohledu téměř neviditelná. Proto se na videu zdá, jakoby se ve vzduchu vznášeli nebo „pršeli“ z nebe.

Přes den se tito pavouci shluknou na jedno místo a ve vegetaci tak utvoří velkou „kouli“. Na večer se vydávají do sítě, kde chytají kořist, kterou se někdy mnohou stát i menší ptáci.

Pro lidi není jed těchto pavouků nijak zvlášť toxický, podle odborníků by se následky jejich kousnutí daly přirovnat k tomu od červených mravenců.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Barbra Streisand promluvila o kauze Jackson, její názory šokovaly veřejnost

23.03.2019 22:07 Americká zpěvačka Barbra Streisandová čelí ostré kritice za své výroky na adresu dvou mužů, kteří v…

Russiangate: Ministr Barr odmítá dodat celou Muellerovu zprávu. Trump se…

23.03.2019 21:11 Americký ministr spravedlnosti a generální prokurátor William Barr dnes právním výborům Kongresu…

Papež přijal rezignaci mocného kardinála, kryl sexuální skandály

23.03.2019 14:33 Papež František přijal rezignaci kardinála, santiagského arcibiskupa a nejvyššího představitele…

Kamioňák sešrotoval v Kanadě autobus s hokejisty, 16 mrtvých. Soud vynesl…

23.03.2019 12:12 Řidič kamionu, jenž loni v dubnu způsobil tragickou srážku s autobusem vezoucím mladé hokejisty…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama