Shutdown zasáhl 800 tisíc Američanů. Počet žádosti o podporu v nezaměstnanosti strmě roste

Počet amerických státních zaměstnanců, kteří se v důsledku rozpočtové krize ocitli na neplacené dovolené a žádají o podporu v nezaměstnanosti začal v prvních dvou týdnech od zastavení vládního financování prudce stoupat. Oznámilo to dnes americké ministerstvo práce.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Americký dolar

Financování části ministerstev a vládních agentur se v důsledku sporu prezidenta s demokratickými kongresmany o hraniční zeď zastavilo 22. prosince. Zatímco za normální situace podle vládních statistik týdně žádá o podporu v nezaměstnanosti zhruba 1000 propuštěných státních zaměstnanců, v prvním týdnu rozpočtové krize přišlo žádostí zhruba 5000 a ve druhém 10.000.

Rozpočtová krize zasáhla asi 800.000 státních zaměstnanců, z nichž necelá polovina nechodí do práce a zbytek pracuje zadarmo.

Podle amerických zákonů mohou státní zaměstnanci, kteří v důsledku nedostatku státních peněz zůstali doma požádat o podporu v nezaměstnanosti. Ti, kteří musejí zadarmo pracovat, protože jejich zaměstnání je zařazeno na seznam státně důležitých, o podporu žádat nemohou. I státní zaměstnanci pobírající podporu v nezaměstnanosti musejí ovšem dávky vrátit, jakmile rozpočtová krize skončí a svou výplatu dostanou zpětně.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Maduro nechává brutálně mučit vojáky, poručík zveřejnil videa z vězení

21.03.2019 10:08 Poručík venezuelské armády, který nedávno emigroval, zveřejnil tajně natočená videa z věznice, kde…

McCain trápí Trumpa i po své smrti

21.03.2019 05:22 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump prohlásil, že nebyl fanouškem zesnulého republikánského senátora…

Trump se nebrání zveřejnění obsahu Muellerovy zprávy

20.03.2019 19:40 Americký prezident Donald Trump nenamítá nic proti tomu, aby se americká veřejnost seznámila s…

Policisté v New Yorku dopadli vandala, v metru nastražili kuriózní past

20.03.2019 14:50 Díky falešné zdi dopadli newyorští policisté vandala, který v metru zanechával nápisy Love Trump …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama