Američtí demokraté prý terčem kybernetického útoku, stopy vedou do Ruska

Vedení americké Demokratické strany tvrdí, že bylo po loňských listopadových kongresových volbách jedním z cílů kybernetického útoku a že stopy vedou opět do Ruska. Dnes o tom informovala televizní stanice ABC News. Útok, který mířil na několik institucí a společností, byl veden pomocí phishingové metody, kdy se piráti snaží od obětí vymámit citlivé údaje tím, že se vydávají například za úřady, finanční instituce či administrátory poskytovatelů internetových služeb.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Hackeři, ilustrační foto
doporučujeme

"Dne 14. listopadu 2018 byly desítky e-mailových adres DNC (Demokratický národní výbor, což je centrální administrativní orgán demokratů) terčem phishingové kampaně," uvedlo vedení strany s tím, že neexistují důkazy, že byl útok úspěšný. DNC rovněž konstatoval, že provedení útoku vykazuje shody s ruskou hackerskou skupinou známou jako Cozy Bear.

"Je tak pravděpodobné, že ruské tajné služby se v listopadu 2018 opět pokusily nezákonně dostat do počítačů DNC," uvedlo vedení demokratů. Skupina Cozy Bear je spojována s útokem, při kterém se hackerům během americké prezidentské kampaně v roce 2016 podařilo dostat do systému DNC.

Vedení demokratů informovalo o phishingovém útoku v dokumentech pro soud, kterými doplnilo dosud nevyřešenou žalobu týkající se výše zmíněného kybernetického útoku na e-mailový systém DNC v roce 2016. Rusko spojitost s tímto incidentem v uplynulých letech opakovaně odmítalo.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Manipulace s naivními Američany? Politolog mluví o debaklu na Blízkém…

19.10.2019 00:01 NÁZOR - Vedl nějaký zahraničněpolitický krok takto rychle k takové krizi? Danou otázku pokládá v…

Boeing lhal? O letounech 737 MAX možná poskytl zavádějící informace

18.10.2019 21:47 Interní komunikace mezi dvěma pracovníky americké strojírenské společnosti Boeing z roku 2016…

OSN se zbláznila? Venezuela má post v radě pro lidská práva. Otřesné, zní…

18.10.2019 16:39 Aktualizováno Valné shromáždění OSN ve čtvrtečním tajném hlasování zvolilo Venezuelu do Rady OSN pro lidská práva…

Vztahy Ruska a USA skřípou, jejich tajné služby ale spolupracují

18.10.2019 09:59 Navzdory mrazivým vztahům mezi Moskvou a Washingtonem pokračují pracovní kontakty mezi tajnými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama