Do USA se valí migranti z Československa. Trump kvůli zdi věří bludům

Debata o podobě rozpočtu USA, která trvá už několik týdnů, dosáhla bodu, kdy ustupují racionální argumenty. Alespoň tak by se dalo chápat to, že prezident Donald Trump opírá nutnost stavby zdi o svědectví, v němž se hovoří i o migrantech z Československa.

Přidejte svůj názor 45 komentářů

Donald Trump, 45. prezident USA
doporučujeme

Takzvaný shutdown paralyzuje Spojené státy americké již tři týdny. Prezident Donald Trump se snaží demokraty přimět, aby mu schválili stavbu zdi na hranici s Mexikem. Nově i sdílením článku z deníku Washington Examiner, který cituje jednoho z místních rančerů. Jeho svědectví je však v mnoha ohledech pochybné.

Muž třeba popisuje, že na americko-mexické hranici zahlédl množství muslimských modlitebních koberečků. Prezident Trump pravděpodobně doufá, že podobná svědectví potvrdí jeho hypotézu, že je stavba zdi opravdu potřeba.

„Je tu mnoho lidí nejen z Mexika. Obyčejní lidé prostě nechápou teroristickou hrozbu, kterou tito lidé představují,“ cituje Examiner rančera, který vzápětí dodává: „Nahání mi hrůzu, že nevíme, kdo překračuje naši hranici. Našli tu modlitební koberce. Hranici prostě nepřekračují jen Mexičané.“

Tím však veškeré důkazy o údajném nálezu modlitebních koberců na místě končí, ani Examiner tuto teorii nepodpořil žádnými fotografiemi či ověřenými svědectvími. Podle rančera však pohraniční stráž zachytila i migranty jiných národností.

Světe, div se, měli mezi nimi být i českoslovenští občané. Jak přitom všichni víme, společný stát Čechů a Slováků zanikl k 31. prosinci 1992. Tou dobou byl však prezidentem George Bush starší, nikoliv Donald Trump.

Z českého pohledu je zarážející, že Trump podobné články sdílí, i proto, že jeho bývalou ženou je rodačka ze Zlína Ivana Zelníčková. Trump by tak mohl vědět, že údajná přítomnost migrantů z Československa na americko-mexické hranici přes čtvrtstoletí po jeho zániku je značně nepravděpodobná.

Podle Adama Serwera z prestižního amerického časopisu The Atlantic se tak opět potvrdilo, že Trump je pro podporu svých politických kroků schopen použít jakýchkoliv argumentů. I těch, které se, minimálně částečně, nezakládají na pravdě.

Loading...
Vstupte do diskuze (45)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skandál v rodině miliardáře Bronfmana: Dědička byla v tajném sexuálním…

20.04.2019 16:44 Aktualizováno Dcera kanadsko-amerického miliardáře Edgara Bronfmana se přiznala ke své roli v tajném spolku,…

Firmu Huawei financuje čínská rozvědka a armáda, varuje CIA

20.04.2019 08:59 Americká tajná služba se domnívá, že čínskou společnost Huawei Technology financují čínské…

Ambasádu KLDR v Madridu přepadl bývalý mariňák, zatkli ho v USA

20.04.2019 08:31 Ve Spojených státech byl zatčen bývalý voják námořní pěchoty Christopher Ahn, který se údajně…

Kongres USA v temnotě. Proč je část Muellerovy zprávy stále utajovaná?

20.04.2019 07:34 Americké ministerstvo spravedlnosti považuje žádost právního výboru Sněmovny reprezentantů o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama